Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:30
Reklama

Złoto dla Damiana Czarnockiego, srebro dla Kacpra Lemieszka!

Fantastycznie spisali się w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski do lat 23 w Poznaniu reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska: Damian Czarnocki i Kacper Lemieszek!
Złoto dla Damiana Czarnockiego, srebro dla Kacpra Lemieszka!
Damian Czarnocki wywalczył w mistrzostwach Polski do lat 23 złoty medal w skoku w dal
Autor: Fot. screen

W konkursie skoku w dal Czarnocki był bezkonkurencyjny i wywalczył złoty medal z wynikiem 7,30 m (najlepszy wynik w sezonie), a Lemieszek był drugi i sięgnął po srebro z wynikiem 7,25 m (najlepszy wynik w sezonie). Trzecie miejsce zajął Kacper Krawczyk z AZS Łódź - 7,16. Damian najlepszy skok w konkursie oddał już w swojej drugiej próbie, natomiast Kacper zapewnił sobie srebro ostatnim, szóstym skokiem. - No i pozamiatane! Złoto i srebro w skoku w dal jedzie do Białej! - napisał na swoim Facebooku trener bialskich lekkoatletów, Tadeusz Makaruk

Z innych reprezentantów AZS AWF Biała Podlaska Julia Gadomska w biegu na 200 metrów zajęła dwunaste miejsce z czasem 24,70 sek. (rekord życiowy) i była dziewiąta w biegu na 400 metrów – 55,67 (rekord życiowy). W rzucie dyskiem trzynaste miejsce zajęła Gabriela Niczyporuk – 29,82 m, a złoto w tej konkurencji wywalczyła wychowanka PUKS Jedynka Łosice, reprezentująca obecnie AZS UMCS Lublin, Weronika Muszyńska – 52,70 m (rekord życiowy). 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama