Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 16:52
Reklama

Co mieć w domu na przybycie noworodka? Wyprawka dla noworodka

Podczas oczekiwania na przybycie nowego członka rodziny, przez głowę przebiega nam wiele myśli. To zupełnie normalne, że w pewnym momencie wydaje nam się, że wcale nie jesteśmy przygotowani. W takiej sytuacji najlepiej zrobić listę rzeczy, które będą nam potrzebę, by powitać małego człowieka w domu. Zdajemy sobie sprawę, że przyszła mama, szczególnie jeśli oczekuje pierwszego dziecka nie wie wszystkiego na temat wyprawki dla noworodka. Mamo pamiętaj – nikt nie oczekuje od ciebie tego, być wiedziało wszystko na każdy temat! W poniższym artykule odpowiemy na pytanie co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka.
Co mieć w domu na przybycie noworodka? Wyprawka dla noworodka
Dobre Liski podpowiadają, co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka. Z pomocą przyjdzie też lista niezbędnych rzeczy, którą wcześniej na sporządzimy
Źródło: Materiał partnera

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla noworodka?

W momencie gdy dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami, chcemy od razu zacząć kompletować wyprawkę. Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, dlatego chcemy zacząć działać od razu, co jest odruchem w pełni naturalnym, jednak nie jest najlepsza strategia. Z większymi zakupami najlepiej troszkę poczekać – nie dajmy się ponieść emocjom. Najlepszym momentem na rozpoczęcie prawdziwych przygotowań jest mniej więcej drugi trymestr, czyli około 18-20 tydzień ciąży. Jest to czas, w którym przyszłe mamy mają więcej energii, którą można wykorzystać na zakupach – uwierzcie nam to bywa męczące zadanie. Mdłości właściwie całkiem ustępują, a ciało przystosowuje się do nowej roli. Dodatkowo będziecie też przygotowani na przybycie maluszka nawet jeśli urodzi się troszkę za wcześnie. 

Wyprawka dla noworodka – lista 

Jak już zdążyliśmy wspomnieć wcześniej, przyszłym mamom bardzo często wydaje się, że wcale nie są odpowiednio wyposażone na przyjście na świat dzidziusia. Łatwo popaść w panikę, jednak aby jej uniknąć jest jeden bardzo prosty sposób. Konsekwentne wypełnianie listy, którą wcześniej na spokojnie sobie sporządzimy. Ta prosta metoda nie tylko pozwoli nam utrzymać wszystko w ładzie, ale również uspokoi w momencie, gdy zaczniemy bać się, że czegoś jeszcze nie mamy. Dla lepszej przejrzystości listę z wyprawką dla noworodka najlepiej podzielić na kilka kategorii np. 

  • higiena
  • karmienie
  • ubranka
  • rzeczy do spania
  • transport

To, co dokładnie znajdzie się na liście zależy oczywiście od naszych możliwości finansowych oraz potrzeb, jednak podczas jej sporządzania warto zwrócić się z prośbą o pomoc do kogoś bardziej doświadczonego, kto uchroni nas od zbędnych wydatków i niepotrzebnych rzeczy. 

Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Kiedy już uda ci się sporządzić listę, łatwiej będzie estymować mniej więcej ile kosztowały będą zakupy. Dla każdego wartość przysłowiowego “koszyka” będzie nieco inna, jednak pamiętajmy o tym by podczas zakupów starać się trzymać listy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wkraczając do sklepu z rzeczami dla dzieci powstrzymanie się od nieplanowanych zakupów graniczy z cudem, jednak należy mieć na względzie fakt, że zakup pełnej wyprawki dla noworodka łączy się ze sporym kosztem. Jeśli będziemy starali się kupować oszczędnie nie zwracając uwagi na najdroższe marki, wyprawka bez wózka i fotelika wyniesie nas około 2000 złotych. W bardzo uśrednionym kosztorysie trudno jest zawrzeć koszty rzeczy do transportu, ponieważ w tym wypadku ceny wahają się od 1500 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. 

Artykuł powstał we współpracy z Dobre Liski


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama