Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:56
Reklama

Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik

Na zakończenie wakacji impreza pełna atrakcji odbędzie się w Terespolu. Program festynu społeczno-historycznego pod sugestywną nazwą „Wystrzałowe miasto” jest imponujący. Będą koncerty, wojskowy piknik, uliczne biegi oraz… wystrzały z armat! Po rewitalizacji oficjalnie otwarta zostanie Konowica. Nie może Was tam zabraknąć! Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik
Na zakończenie wakacji impreza pełna atrakcji odbędzie się w Terespolu. Program festynu społeczno-historycznego „Wystrzałowe miasto” jest bogaty.
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

Festyn społeczno-historyczny „Wystrzałowe miasto” odbędzie się 28 sierpnia w Terespolu. Wielkie święto miasta rozpocznie o godz. 12:00 uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy. Potem, o godz. 13:20 nastąpi podsumowanie i oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji ostatnich lat, czyli zrewitalizowanego obszaru Konowicy. 

O godz. 13:30 na tym odnowionym terenie rozpocznie się piknik artyleryjski. Uczestnicy wezmą udział w pokazie artylerii czarnoprochowej w wykonaniu bractw kurkowych z Polski. Sprzęt wojskowy zaprezentują żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec. Jednym z elementów tej części imprezy będą też biegi uliczne im. gen. Franciszka Krajowkskiego.

O godz. 15:00 festyn przeniesie się na miejski stadion. Tam na początek zaprezentują się lokalni wykonawcy: Flesz oraz miejscowi wokaliści.

O godz. 15:30 rozpocznie się występ pod nazwą „Od klasyki do rozrywki” w wykonaniu artystów z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen łódzkich.

O 17:00 wręczona zostanie statuetka „Zasłużony dla Miasta Terespol”, a 20 minut później rozpocznie się przegląd artylerii. Będzie naprawdę wystrzałowo, bo jednym z elementów pokazu będą… wystrzały z armat!

CZYTAJ TEŻ: Zapraszają na II Bieg im. gen. dyw. Franciszka Krajowskiego

O godz. 17:30 sceną zawładnie muzyka disco-polo w wykonaniu zespołu Basta. O godz. 19:00 wystąpi zespół Golden Life. To polski zespół muzyczny, założony w Gdańsku w 1988. Porusza się w różnych stylach, od rocka, popu, rapu do country. Dwa utwory grupy „Wszystko to co mam” i „24.11.94” (singel poświęcony ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej 24 listopada 1994) dotarły do pierwszego miejsca Listy przebojów Programu Trzeciego.

O 20:20 po raz kolejny wystrzelą armaty, a o 20:30 rozpocznie się koncert zespołu Video ze swoimi przebojami „Papieros”, „Środa czwartek” czy „Soft” i charyzmatycznym wokalistą i założycielem grupy Wojciechem Łuszczykiewiczem. O 22:00 przyjdzie czas na muzykę Dance w wykonaniu Jobery, a na zakończenie o 23:00 o niepowtarzalną atmosferę zadba DJ OZI z bialskiego klubu Gramofon.

CZYTAJ TEŻ: Muzyka i kultura z różnych stron świata zagości nad Bugiem

Na wydarzenie zapraszają: burmistrz miasta Terespol, rada miasta Terespol, 18 Dywizja Zmechanizowana w Siedlcach, Regiment Książęcego Domu Radziwiłłów, Kresowe Bractwo Strzelców Kurkowych im. Orła Białego w Terespolu, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii w Terespolu, Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „COMBAT ALERT”, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Terespolu.

Honorowy patronat nad festynem sprawują wojewoda lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Cyber Marian 07.08.2022 15:21
Jakby był kabaret Neo-nówka to bym przyjechał a tak lipa.

ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama