Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:36
Reklama

To był czas aktywnego wypoczynku i integracji [+ZDJĘCIA]

W gminie Sosnówka jest wiele pięknych miejsc. Jedną z pereł jest muzeum poświęcone autorowi „Starej Baśni” w Romanowie. Tam właśnie pojechali uczestnicy XI Powiatowego Rajdu Rowerowego im. J. I. Kraszewskiego. – To był czas aktywnego wypoczynku i integracji – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce Jolanta Mikulska. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.
To był czas aktywnego wypoczynku i integracji [+ZDJĘCIA]
Rowerzyści przejechali około 30 km. Wyruszyli z Sosnówki, kierując się w stronę Rozwadówki, przejeżdżając przez Motwicę, Sosnówkę, Przechód, Lipinki, Wygnankę i dojechali do Romanowa
Autor: Klaudia Matejek

Rajd odbył się w sobotę, 6 sierpnia. Podobnie jak w latach poprzednich, rowerzyści otrzymali pakiety startowe. Była to woda, indentyfikator i czapeczka z logo rajdu. Cyklistów zabezpieczali strażacy z OSP Sosnówka i OSP Pogorzelec, ratownicy medyczni Mila Medica Milena Bartkowicz z Lubartowa oraz policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach.

W trasę pojechało 186 miłośników rowerowych wojaży z Sosnówki, Tucznej, Sławatycz, Hanny, Jabłonia, Parczewa, Włodawy, Rossosza, Łomaz, Białej Podlaskiej, Lublina, a nawet z Warszawy. 

– Cieszę się, bo wśród uczestników rajdu były osoby, które jeżdżą z nami od kilkunastu lub kilku lat. Są też osoby, które pojechały z nami po raz pierwszy. W tym roku pogoda nam dopisała, rano popadało i powietrze było wilgotne. Podziwialiśmy na trasie sielskie widoki i przyrodę, która o tej porze roku najbardziej zachwyca – zaznacza Jolanta Mikulska

Natomiast Jakub Mikulski z Motwicy dodaje, że wziął udział w rajdzie po raz 11. – Chociaż przed rajdem pogoda zapowiadała deszcz, to podczas jazdy nie spadła ani kropla. Trasa około 30 kilometrów była całkiem przyjemna do pokonania mimo wiatru, który utrudniał momentami jazdę. Całe wydarzenie oceniam na plus, tym bardziej, że po 10 latach w końcu udało mi się wylosować nagrodę – opowiada Jakub Mikulski. 

Najstarszymi uczestnikami byli zaś 77-latkowie – Zygmunt Mazurek z Rossosza i Eugenia Martychowiec z Wygnanki., fot. GOK Sosnówka

Rajd otworzył wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. Najmłodszym uczestnikiem rajdu była Marysia Kuszneruk z Sosnówki. Dziewczynka przejechała rajd w foteliku na rowerze rodzica. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu, który przejechał trasę na własnym rowerze, był Marcel Mikulski z Motwicy. Ma 6 lat i 8 miesięcy. Najstarszymi uczestnikami byli zaś 77-latkowie – Zygmunt Mazurek z Rossosza i Eugenia Martychowiec z Wygnanki.

ZDJĘCIA Z RAJDU W SOSNÓWCE OBEJRZYSZ TUTAJ

Rowerzyści przejechali około 30 km. Wyruszyli z Sosnówki, kierując się w stronę Rozwadówki, przejeżdżając przez Motwicę, Sosnówkę, Przechód, Lipinki, Wygnankę i dojechali do Romanowa. Tam, jak co roku, odpoczywali przy ognisku z kiełbaskami. Ciekawym punktem wydarzenia było losowanie nagród w 4 kategoriach: dziewczynki do 18. roku życia, chłopcy do 18 roku życia, kobiety i mężczyźni. 

Najmłodszym uczestnikiem rajdu, który przejechał trasę na własnym rowerze, był Marcel Mikulski z Motwicy. Ma 6 lat i 8 miesięcy, fot. GOK Sosnówka

– Były to torby sportowe, saszetki sportowe, worki oraz bidony. Rok 2022 jest Rokiem J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim. Z tej okazji muzeum w Romanowie ufundowano uczestnikom rajdu dodatkowe gadżety z logo placówki. Były to pakiety składające się z czapki, plecaka, albumu, książki, długopisu i pocztówek – wyjaśnia dyrektor GOK-u w Sosnówce.

Najmłodszym uczestnikiem rajdu była Marysia Kuszneruk z Sosnówki. Dziewczynka przejechała rajd w foteliku na rowerze rodzica, fot. GOK Sosnówka

Organizatorami wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka i Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy patronat objął marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Wydarzenie jest częścią programu "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest samorząd województwa lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

CZYTAJ TEŻ: Będzie festyn rodzinny

CZYTAJ TAKŻE: Święto Wojska Polskiego w centrum miasta


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama