Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:37
Reklama

Łomaskie dożynki pełne atrakcji. Będzie też charytatywny kiermasz

Już niebawem wielkie święto rolników, ale też wszystkich mieszkańców Łomaz i okolic. 21 sierpnia zaplanowano dożynki, a ich program pęka w szwach! Wystąpi kilkanaście zespołów ludowych, a gwiazdami wieczoru będą Casandra oraz Future Folk. Przez cały dzień trwać będzie też kiermasz charytatywny na rzecz 8-letniej Lenki Kulgawczuk z Koszoł.
Łomaskie dożynki pełne atrakcji. Będzie też charytatywny kiermasz
Już niebawem wielkie święto rolników, ale też wszystkich mieszkańców Łomaz i okolic. 21 sierpnia zaplanowano dożynki, a ich program pęka w szwach!
Źródło: Pixabay

21 sierpnia w Łomazach odbędą się gminne dożynki. Harmonogram wydarzenia jest przepełniony koncertami, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Obchody dożynek rozpocznie o godz. 12:00 uroczysta msza święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach. O 13:15 nastąpi przemarsz korowodu z kościoła do parku przy Placu Jagiellońskim w asyście Orkiestry Dętej OSP Łomazy. O godz. 13:30 rozpocznie się część oficjalna (prezentacja wieńców, wręczenie chleba dożynkowego), a o 14:00 koncert Orkiestry Dętej OSP Łomazy. Później przyjdzie czas na występy lokalnych zespołów i teatrów obrzędowych. Od godz. 14:10 co dziesięć minut na scenie będą prezentowały się kolejno: teatr obrzędowy „Koralinki” ze Szkoły Podstawowej w Łomazach, zespół „Raz na ludowo” w Huszczy, zespół „Pohulanka” z Kopytnika, zespół „Luteńka” z Koszoł, zespół „Studzianczanie” ze Studzianki, zespół „Zielona Kalina” z Dubowa, zespół „Poranna Rosa” z Korczówki, zespół „Śpiewam Bo Lubię” z Łomaz, teatr obrzędowy „Czeladońka” ze spektaklem "Cyganie jadą". O 15:40 przyjdzie czas na konkurs KRUS "BHP w gospodarstwie rolnym". O godz. 16:00 nastąpi magiczne show, przygotowane przez iluzjonistę Rafała Mulkę. O 17:00 zaśpiewa Kinga Linkiewicz z zespołem Tentative.

CZYTAJ TEŻ: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik

O 18:00 wystąpi zespół Koromysło ze Szczebrzeszyna, a godzinę później, Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna z Białej Podlaskiej.

Następnie przyjdzie czas na gwiazdy wieczoru. O godz. 20:00 na scenie pojawi się Casandra. Jej koncerty są niezwykłym przeżyciem dla sympatyków muzyki disco-polo m.in. ze względu na żywiołowe utwory śpiewane przez wokalistkę. Po niej wystąpi zespół Future Folk. To polska grupa, wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego. Trio tworzy i gra w składzie: Stanisław Karpiel- Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin oraz Matt Kowalsky.

Od godz. 22:00 zaplanowano dyskotekę, a zagra DJ FanTomasz. Ponadto będą: stoisko informacyjne KRUS, stoiska i prezentacje miejscowości gminy Łomazy, gastronomia oraz atrakcje dla dzieci.

CZYTAJ TEŻ: Koncerty, pokazy konne, turniej o Strzałę Sapiehy – przed nami Jarmark Sapieżyński

Ważnym elementem gminnego święta będzie kiermasz charytatywny na rzecz 8-letniej Lenki Kulgawczuk z Koszoł. Dziewczynka jest niepełnosprawna. Potrzebuje stałego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Niestety koszty rehabilitacji Lenki przekraczają możliwości finansowe rodziny. Lokalna społeczność po raz kolejny postanowiła pomóc w potrzebie, tym razem organizując kiermasz w trakcie dożynkowej imprezy. Przewidziano od godz. 13:00 m.in. loterię fantową, kiermasz ciast i słodkości, balony oraz syntetyczne warkoczyki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama