Gmina Międzyrzec Podlaski zakupiła 50 laptopów z oprogramowaniem, które są obecnie przekazywane dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów. Samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 125 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego w ramach programu "Granty PPGR” – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym".
Zgodnie z założeniami programu cyfryzacji kraju, rodziny popegeerowskie z dziećmi uczącymi się w szkołach podstawowych i średnich, miały prawo wziąć udział w konkursie "Granty PPGR...". Do 5 listopada ubiegłego roku w urzędzie gminy rodziny te mogły składać wnioski o wsparcie w postaci sprzętu komputerowego.
CZYTAJ TEŻ: Dogadali się w sprawie dębu Alojzy, ale GDDKiA skargi nie wycofa
Centrum Projektów Polska Cyfrowa nałożył na każdą gminę obowiązek uzyskania od wnioskodawców dokumentów, potwierdzających dane zawarte w oświadczeniach. Ostatecznie po weryfikacji formalnej akceptację uzyskało 50 wniosków. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu gmina Międzyrzec Podlaski pozyskała wsparcie w wysokości 125 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego. Dotację można było otrzymać na: sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami; ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego oraz usługę, zapewniającą dostęp do internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu.
PRZECZYTAJ: Niezapomniana potańcówka. Tęgie Chłopy porwały na parkiet tłum!
50 komputerów wraz z oprogramowaniem trafia właśnie do dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów, a przekazany sprzęt posłuży do nauki i przyczyni się do wyrównania różnic rozwoju cyfrowych, gdyż pandemia Covid-19 ujawniła wiele problemów, w tym braki i nierówności w rozwoju cyfrowym. Realizacja projektu przyczyni się bez wątpienia do wyeliminowanie tych problemów.


![Po pierwsze „Łosickie Anioły”, po drugie „Łosickie Kolędowanie” [WYNIKI] [GALERIE ZDJĘĆ] Po pierwsze „Łosickie Anioły”, po drugie „Łosickie Kolędowanie” [WYNIKI] [GALERIE ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-po-pierwsze-losickie-anioly-po-drugie-losickie-koledowanie-wyniki-galerie-zdjec-1768912596.jpg)










![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [18-01-2025] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [18-01-2025]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-18-01-2025-1768727497.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze