Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:48
Reklama

Dziesięć minut po i tyle samo przed

Zwycięskim meczem z Podhalem radzyńskie Orlęta zamknęły sierpniową część sezonu. Miała ona służyć wykrystalizowaniu nowego zespołu, który byłby porównywalny z tym, jaki doskonale spisywał się wiosną tego roku. Wydaje się jednak, że selekcja musi jeszcze trochę potrwać. Gole padły dziesięć minut po pierwszym gwizdku i tyle samo przed regulaminowym końcem meczu.
Dziesięć minut po i tyle samo przed

Więcej z gry mieli goście, lecz – jak mogliśmy się już przekonać w czasie EURO – umiejętność posiadania piłki nie przekłada się na obecnie na punkty. Wystarczyła indywidualna akcja Mateusza Majewskiego i po jego plasowanym strzale w krótki róg na prowadzenie wyszły Orlęta. Zdobyty gol pozwolił radzynianom spokojnie przyjmować rywali i liczyć na kolejny udany kontratak. Okazje wypracowywali jednak nowotarżanie i gdyby nie pewne interwencje Krzysztofa Stężały, mogło być różnie. Raz w ostatniej chwili uprzedził Przemysława Piwowarczyka, następnie obronił groźne strzały Tarasa Jaworskiego i Jarosława Potońca, a gdy trochę wcześniej ten był od naszego bramkarza szybszy, to piłka przeleciała na szczęście obok słupka. Orlęta odgryzły się tuż przed przerwą, gdy po uderzeniu Majewskigo głową, Waldemar Sotnicki z trudem zdołał przerzucił piłkę nad poprzeczką.

O wiele więcej sytuacji bramkowych gospodarze wypracowali po zmianie stron, gdy – oczywiście – przeważali dążący do wyrównania goście. udało im się stworzyć zaledwie jedną sytuację, gdy po strzale i rykoszecie Przemysław Kanarek w ostatniej chwili zdjął piłkę z nogi mającego przed sobą tylko pustą bramkę Bartłomieja Pająka. Po drugiej stronie okazji nie wykorzystali za to Powałka, Szymala i dwukrotnie młody Grzegorz Romaniuk. Golem zakończyła się za to akcja Piotra Zmorzyńskiego lewą stroną, po której piłka trafiła do Kanarka, następnie do Powałki, a ten przymierzył dołem tuż przy słupku i mógł z uśmiechem na twarzy wrócić do domu, by przygotować się do rozpoczęcia roku szkolnego.

ORLĘTA-SPOMLEK Radzyń Podlaski – PODHALE Nowy Targ 2:0 (1:0).

1:0 – Majewski (10), 2:0 – Powałka (80).

Orlęta-Spomlek: Stężała, Wrzesiński (46 Romaniuk), Konaszewski, Zarzecki, Szymala, Powałka, Zuber (89 Mazurek), Borysiuk, Kanarek, Zmorzyński (86 Rycaj), Majewski (84 Piątek).

Podhale: Sotnicki, Basta, Mikołajczyk, Urbański (73 Ochman), Zając, Piwowarczyk (60 Pająk), Świerzbiński, Jaworskij, Ligienza, Nawrot (66 Dziadzio), Potoniec (60 Jandura).

Sędzia: K. Adamski (Kielce).

Kartki-żółte: Zarzecki i Borysiuk (Orlęta-Spomlek) oraz Zając, Potoniec, Świerzbiński, Pająk, Jaworskij i Ligienza (Podhale).

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama