Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:34
Reklama

Sekundy od zwycięstwa

Dwukrotnie Orlęta-Spomlek wychodziły na prowadzenie i tyle samo razy Avia wyrównywała. Drugi raz w doliczonym czasie, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Stąd punkt, który przed meczem brany byłby chyba przez naszych piłkarzy w ciemno, smakuje o zdecydowanie mniej słodko.
Sekundy od zwycięstwa

Gospodarze zaatakowali zaraz po rozpoczęciu gry i wkrótce piłka znalazła drogę do siatki radzyńskiej bramki. Na szczęście Adam Nowak, dobijający strzał Mateusza Wołosa, znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Niespodziewanie po przeszło kwadransie na prowadzenie wyszła drużyna z Podlasia. Do piłki dopadł Mateusz Majewski, ograł Roberta Kazubskiego i pokonał Konrada Zacharskiego. To samo powinien uczynić kilka minut później Grzegorz Romaniuk, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Avii uderzył obok słupka. Przed przerwą nieskuteczny był też po przeciwnej stronie król strzelców poprzedniego sezonu Wojciech Białek, główkując nad poprzeczką.

Po przerwie świdniczanie zaatakowali jeszcze mocniej i Krzysztof Stężała co chwilę był w opałach. Pokonać go próbowali Białek, Sebastian Orzędowski oraz Krystian Mroczek. Najlepszą okazję zaprzepaścił ostatni z nich, przegrywając z radzyńskim bramkarzem pojedynek sam na sam. Niestety, w następnej był bardziej precyzyjny i po dośrodkowaniu Białka z rogu wyrównał.

Gdy w obozie miejscowych rozbłysła nadzieja na trzy punkty, szybko zgasił ją Piotr Zmorzyński, który po indywidualnej akcji dał Orlętom ponowne prowadzenie. W doliczonym czasie podwyższyć je powinien tylko co wprowadzony na boisko Paweł Piątek. Niestety, nie zanotował wejścia smoka, bo z pięciu metrów fatalnie spudłował. Wykorzystali to grający zaraz po tym w przewadze (druga żółta i czerwona kartka dla Przemysława Kanarka) gospodarze. Z rogu piłkę na trzydziesty metr wycofał Białek, a Karol Kalita huknął tak, że Stężała musiał wyciągać piłkę z siatki.

AVIA Świdnik – ORLĘTA-SPOMLEK Radzyń Podlaski 2:2 (0:1).

0:1 – Majewski (17), 1:1 – Krystian Mroczek (71), 1:2 – Zmorzyński (78), 2:2 – Karol Kalita (90+4).

Avia: Zacharski, Kazubski, Maciejewski, J. Szymala (75 Kozłowski), Barański, Mroczek, Orzędowski (84 Jeleniewski, 87 Feret), Wołos, Czułowski, Nowak (59 Kalita), Białek.

Orlęta-Spomlek: Stężała, Kanarek, Zarzecki, Konaszewski, P. Szymala, Zuber (62 Kot), Borysiuk, Powałka, Zmorzyński (90+4 Mazurek), Romaniuk (75 Pawlina), Majewski (90 Piątek).

Sędzia: M. Nowak (Stalowa Wola).

Kartki-żółte: Kazubski i Barański (Avia) oraz Kanarek, Szymala, Borysiuk i Kot (Orlęta-Spomlek); czerwona: Kanarek (90+3, za drugą żółtą).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama