Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy funkcjonariuszy terespolskiego komisariatu jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi.
- Przed weekendem kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Tuczna. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że zamieszkujący ją 38-latek może uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tą informację – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Dodaje, że w trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili 11 roślin w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich sięgały niemal 2 metrów wysokości.
- Rośliny wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie posesji. Zostały zabezpieczone, natomiast 38-latek zatrzymany został do wyjaśnienia – przekazuje oficer prasowa.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wobec 38-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
PRZECZYTAJ: Uderzył w ogrodzenie, by uniknąć potrącenia rowerzystki
Zielona strzałka zniknie z polskich ulic? Resort infrastruktury nie mówi "nie"
Oszust podawał się za prezesa zarządu bialskiej firmy









![Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA] Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-autostrada-a2-kierowcy-szykuja-sie-na-otwarcie-obwodnicy-siedlec-zdjecia-film-1766061486.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze