Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 lutego 2026 06:57
Reklama
Reklama
Reklama

Wystartowali w I Biegu Niepodległości w Białej Podlaskiej [GALERIA]

Za nami I Bieg Niepodległości w Białej Podlaskiej, organizowany przez Klub Biegacza Biała Biega wraz z Time2Go. W biegu głównym i marszu nordic walking na 6 kilometrów wystartowało blisko 150 zawodników, nie zabrakło również biegów dla dzieci i młodzieży, na 200 i 1000 metrów.
Wystartowali w I Biegu Niepodległości w Białej Podlaskiej [GALERIA]
W Białej Podlaskiej zawodnicy rywalizowali w I Biegu Niepodległości

Autor: Fot. Klaudia Matejek

Zawody po raz pierwszy organizowane 11 listopada przez Klub Biegacza Biała Biega wraz z Time2Go zaplanowane zostały w parku radziwiłłowskim, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, gdy uroczyście obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Były biało-czerwone flagi, odśpiewano hymn państwowy. Wśród gości specjalnych I Biegu Niepodległości w Białej Podlaskiej pojawili się m. in. znakomici sportowcy z naszego miasta: Małgorzata Kołdej, która z reprezentacją Polski wywalczyła mistrzostwo Europy w rugby siedmioosobowym oraz reprezentant Polski Piotr Tarkowski, skoczek w dal AZS AWF Biała Podlaska i mistrz Polski seniorów, a także Joanna Baj-Korpak, była znakomita lekkoatletka specjalizująca się w chodzie sportowym. Imprezę poprowadził Dariusz Trębicki z Klubu Biegacza Biała Biega, a podczas zawodów można było obejrzeć także okolicznościową wystawę, którą organizatorzy przygotowali wspólnie z Muzeum Południowego Podlasia.

W biegu głównym na 6 km najlepszy był Daniel Borowski (Stara Bordziłówka) z czasem netto 22 minuty i 8 sekund, przed Tomaszem Skraburskim (Styrzyniec/KS Styrzyniec/Klub Biegacza Biała Biega) - 22.53 i Dawidem Skraburskim (Styrzyniec/KS Styrzyniec) - 23.54. Wśród pań najlepsza była Anna Wojcieszuk (Lublin/Lubelskibiegacz Team) - 25.25, drugie miejsce zajęła Katarzyna Stepczuk (Janów Podlaski/Janów Podlaski Team) - 27.06, a trzecie miejsce Anna Flasińska (Lublin) - 30.21. Sklasyfikowanych zostało 110 biegaczy, wśród nich m. in. startująca z numerem 1 prezes Klubu Biegacza Biała Biega, Aleksandra Hordejuk-Gryczka, która w klasyfikacji kobiet zajęła wysokie czwarte miejsce, z czasem 31.12, czy Jacek Gryta (Biała Podlaska/Politechnika Morska), który w barwach AZS AWF Biała Podlaska wywalczył m. in. złoty medal halowych mistrzostw Polski U-18 w skoku w dal w 2020 roku, a obecnie studiuje na Politechnice Morskiej w Szczecinie (w Biegu Niepodległości zajął 35. miejsce w klasyfikacji open, z czasem 29.40).   

W rywalizacji nordic walking na 6 km triumfował Andrzej Wysocki (Klub Aktywnych parkrun Skórzec) z czasem netto 38 minut i 47 sekund. Kolejni na mecie byli Waldemar Hryciuk (Biała Podlaska/TKKF Krzna Biała Podlaska) - 38.48 i Kajetan Ułasiewicz (Biała Podlaska/TKKF Krzna Biała Podlaska) - 40.04. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Teresa Hryciuk (Biała Podlaska/TKKF Krzna Biała Podlaska) - 41.37, przed Barbarą Ułasiewicz (Biała Podlaska/TKKF Krzna Biała Podlaska) - 45.22 i Eweliną Kolaj (Warszawa/Mordeczki) - 45.46. Sklasyfikowanych zostało 31 specjalistów od marszu z kijkami.

Na najlepszych zawodników w I Biegu Niepodległości czekały puchary, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a zawodnicy startujący w biegu i marszu nordic walking na 6 km dodatkowo okolicznościowe koszulki. Słowa uznania należą się organizatorom imprezy i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu zawodów, w tym wolontariuszom z Caritasu Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej.

Komplet wyników na http://www.time2go.pl/

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik - maniaku,Treść komentarza: Rolnin a ty wyciągasz łapy po dotacje z unii europejskiej i tylko daj daj daj . Gnojowicę wylewasz , palisz opony i drogi blokujesz i tylko Unio Europejka daj daj daj ....Data dodania komentarza: 3.02.2026, 16:01Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Rolnikom zawsze mało byłoTreść komentarza: wam rolnikom zawsze było mało . Gdyby nie Unia europejska i dotacje to byście dalej papajami jeżdzili , w gumofilcach chodzili i w kufajkach . Płoty byście podpierali kołkami . A tak za pieniądze unii europejskiej pobudowaliście domy , kupiliście traktory i zamieniliście gumofilne na buty sportowe .Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:53Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: "Prześledziłeś drogę każdej złotówki z twoich podatków" Tym wpisem udowodniłeś że nie masz bladego pojęcia o podatkach. Rolnik dawał ogłoszenie. Zainteresuj sięData dodania komentarza: 3.02.2026, 15:41Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: Duda-miał ,,złoty róg,, ...Treść komentarza: Niech Andrzej Duda przypomni sobie pewien wieczór spędzony wraz z tłumami pełnych nadziei na zmiany ludzi na Placu Wolności w Białej Podlaskiej, w listopadzie 2015 r. Nigdzie w Polsce tylu ludzi na spotkanie z Dudą już nie przyszło... Później Andrzej Duda, jako Prezydent R.P. nadzieje wszystkich tych ludzi, którzy wtedy tam byli, roztrwonił, marnie roztrwonił... ale ładnie wtedy przemawiał, ładnie...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:00Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Chudy RójTreść komentarza: Przełożony im polewał i pił z nimi? Przełożony nie ma obowiązku biegać z alkomatem przez całą zmianę, chudy umysłowo chłopaczku.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 11:17Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama