sobota, 18 maja 2024 05:28

Rzuty karne w meczu AZS AWF z Piotrkowianinem w Białej Podlaskiej

Występujący w Lidze Centralnej piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska zmierzyli się w drugiej rundzie Pucharu Polski we własnej hali z rywalami z Superligi z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski i byli bliscy sprawienia niespodzianki. O tym, który zespół awansował do kolejnej rundy, musiały zdecydować rzuty karne.
Piłkarze ręczni AZS AWF walczyli w Pucharze Polski z rywalami z Piotrkowa Trybunalskiego

Autor: Fot. Arkadiusz Kielar

AZS AWF Biała Podlaska – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:29 (15:16), rzuty karne: 2:4.

AZS AWF: Adamiuk, Kwiatkowski, Wiejak - Łazarczyk 5, Kandora 4, Szendzielorz 3, Tarasiuk 3, Konieczny 3, Kozycz 2, Lewalski 2, Maksymczuk 2, Mazur 2, Wojnecki 2, Niedzielenko 1, Antoniak, Baranowski.

Kary: 8 min.

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski - Matyjasik 5, Krajewski 4, Swat 4, Jędraszczyk 3, Pstrąg 3, Filipowicz 2, Mosiołek 2, Surosz 2, Szopa 2, Kowalski 1, Pacześny 1, Doniecki, Pożarek, Wawrzyniak.

Kary: 8 min.

Sędziowali: Grzegorz Młyński ze Zwolenia i Dariusz Żak z Radomia.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski zespół z Białej Podlaskiej miał wolny los, a w drugiej przyszło mu zmierzyć się z rywalem z Superligi, grając bez kontuzjowanych Wiktora Wójcika i Bartosza Ziółkowskiego. Mecze drugiej rundy zaplanowane zostały w środę 16 listopada, ale na prośbę Piotrkowianina i za zgodą AZS AWF mecz w Białej Podlaskiej rozegrany został już we wtorek 15 listopada. W ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego występują m. in. Antoni Doniecki, Piotr Jędraszczyk i Kacper Ligarzewski, którzy ostatnio byli powołani na zgrupowanie reprezentacji Polski w Szczyrku. Jednym z bramkarzy zespołu z województwa łódzkiego jest Damian Chmurski, były zawodnik AZS AWF, który mógł przypomnieć się teraz bialskim kibicom. Szkoleniowcem piotrkowskiej drużyny jest z kolei Bartosz Jurecki, były reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2007 roku, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku i mistrzostw świata z 2015 roku.

W hali w Białej Podlaskiej zaczęło się od prowadzenia gości 2:0, a w 4 minucie było 2:3, dwie bramki dla AZS AWF zdobył Jakub Tarasiuk. Na parkiecie trwała zacięta walka (5:5, 9:9, 14:14), trener naszej drużyny, Marcin Stefaniec, dał tym razem szansę na występ także utalentowanemu, 18-letniemu obrotowemu Arturowi Koniecznemu, i nasz debiutant (z Olimpii Biała Podlaska) dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie. Do przerwy przyjezdni prowadzili tylko jedną bramką i w drugiej odsłonie wszystko było możliwe, zapowiadały się wielkie emocje.

Po wznowieniu gry lepiej na początku drugiej połowy prezentowali się piotrkowianie, którzy odskoczyli na cztery bramki (15:19, 17:21). Nasi jednak nie dali za wygraną i walczyli do końca, udane interwencje mieli na koncie w tym meczu także nasi bramkarze. Po bramkach Leona Łazarczyka było 22:23 oraz 23:24, a trafienia Łukasza Kandory i Bartłomieja Mazura dały gospodarzom ponownie remis: 25:25 w 49  minucie. W ostatniej minucie rywale zdołali objąć prowadzenie po bramce Marcina Matyjasika (28:29), ale do remisu doprowadził Patryk Niedzielenko i ostatecznie mieliśmy rzuty karne. W nich skuteczniejszy okazał się Piotrkowianin, wygrywając 4:2. Dla naszej drużyny trafiali Konieczny i Łazarczyk, a karnych nie zdołali wykorzystać Niedzielenko i Daniel Szendzielorz. Dla przyjezdnych trafiali Piotr Swat, Krystian Krajewski, Jędraszczyk i Marcin Szopa, a karnego nie wykorzystał Matyjasik.

Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska najbliższe spotkanie w Lidze Centralnej, w której zajmują drugie miejsce w tabeli, rozegrają 19 listopada na wyjeździe z Budnexem Stalą Gorzów Wielkopolski (7. miejsce w tabeli).

W innych meczach 2. rundy Pucharu Polski (16 listopada) zagrają: Warmia Olsztyn - Torus Wybrzeże Gdańsk, KPR Autoinwest Żukowo - Sandra Spa Pogoń Szczecin, Budnex Stal Gorzów Wielkopolski - Chrobry Głogów, Real-Astromal Leszno - Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław Handball - Gwardia Opole, Zagłębie Handball Team Sosnowiec - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, SMS ZPRP I Kielce - Grupa Azoty Unia Tarnów.