Konwersja Cyfrowa Domów Kultury to ogólnopolski program finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. To poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym z e-usług publicznych.
– Głównym celem grantu jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług kulturalnych świadczonych w społeczności lokalnej przez Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu poprzez stworzenie profesjonalnej sali multimedialnej w nowo wybudowanej sali konferencyjnej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 88 oraz podniesienie kompetencji pracowników jednostki – przekazuje Łukasz Pogorzelski z Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu.
Dodaje, że zmiany społeczno-gospodarcze, które zaszły w efekcie pandemii COVID-19 oraz kryzysu migracyjnego wpłynęły bardzo na funkcjonowanie MOK. – Zaistniała konieczność przeformułowania dotychczas świadczonych usług kulturalnych i znalezienia nowych form dotarcia do odbiorców. W ramach grantu przewidziano działania, których celem jest zniesienie istniejących barier oraz zabezpieczenie na przyszłość przed kolejnymi negatywnymi uwarunkowaniami działalności kulturalnej – tłumaczy Łukasz Pogorzelski.
CZYTAJ TEŻ: Czapki i szaliki dla potrzebujących. Wspólna akcja Caritas i szkoły
Wskazuje też, że grant przewiduje realizację dwóch komponentów: szkoleniowy – wpływający na podniesienie kompetencji i umiejętności kadry MOK niezbędnych do rozwijania statutowych działań w zakresie edukacji kulturalnej i animowania działań kulturalnych w formie on-lin i cyfrowej oraz wyposażenie MOK– stworzenie profesjonalnej sali multimedialnej pozwalającej na prowadzenie działań edukacyjnych i animacyjnych w sposób cyfrowy (transmisja on-line, streamingi online, prowadzenie warsztatów, nagrywanie podcastów).
PRZECZYTAJ:
- Bialski szpital symbolem nowoczesnej opieki medycznej
- Miasto będzie posypywać oblodzone drogi, ale oszczędnie
- Wandale zaatakowali miejski szalet. Mieszkańcy niezadowoleni
- Bialscy pogranicznicy świętowali 10-lecie istnienia oddziału
- Ukrywali się przed policją. Jeden na dachu, drugi w tapczanie


![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)












Napisz komentarz
Komentarze