Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 14 maja 2024 21:31

Wywalczyli medale w mistrzostwach Polski w Katowicach!

Brawa dla Pawła Koniecznego i Mateusza Barczuka, którzy wrócili z medalami z Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin, organizowanych w hali sportowej w Katowicach.
Paweł Konieczny (pierwszy z lewej) i Mateusz Barczuk (na zdjęciu z prawej) stanęli na podium mistrzostw Polski

Autor: Fot. Klub Karate Kyokushin w Zalesiu/SKS Bushido

W zawodach, których organizatorem był TKKF Czarni Katowice, rywalizowało 213 karateków z 78 klubów. W mistrzostwach Polski wzięli udział m. in. reprezentanci Klubu Karate Kyokushin w Zalesiu. Wśród nich Paweł Konieczny, który po czterech stoczonych walkach został wicemistrzem Polski wśród młodzieżowców (18-21 lat) w kategorii wagowej -65 kg. Ponadto Aleksandra Woźny wygrała swoją pierwszą walkę, a drugą przegrała w dogrywce, natomiast Szymon Chalimoniuk i Antoni Jańczuk po dobrych walkach przegrali swoje pojedynki z późniejszymi zwycięzcami swoich kategorii. Wyjazd naszych zawodników na mistrzostwa Polski wsparło Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Wśród medalistów mistrzostw Polski znalazł się również Mateusz Barczuk z SKS Bushido, czyli klubu, którego zawodnicy trenują w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim. Mateusz wywalczył brązowy medal w kumite wśród młodzieżowców (18-21 lat) w kategorii wagowej -75 kg. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!