Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 15:11
Reklama
Reklama

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza Wigilię

Modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i świąteczne potrawy przy wspólnym stole – tak będą wyglądać tegoroczne dwa spotkania wigilijne, które w Siedlcach i Białej Podlaskiej organizuje Caritas Diecezji Siedleckiej. Osoby potrzebujące otrzymają też świąteczne paczki żywnościowe.
Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza Wigilię
Modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i świąteczne potrawy przy wspólnym stole – tak będą wyglądać tegoroczne dwa spotkania wigilijne, które w Siedlcach i Białej Podlaskiej organizuje Caritas

Autor: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

- Chcemy być z osobami potrzebującymi, aby zapewnić im rodzinne ciepło, poczucie wspólnoty, stół na którym znajdą się specjały polskiej kuchni. Pragniemy, by każdy, kto tego potrzebuje, otrzymał ciepłe słowo, zrozumienie, był wysłuchany i mógł godnie przeżyć te święta – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

SPRAWDŹ: Świąteczne wydanie Słowa Podlasia i kalendarz na 2023 rok gotowe!

Wigilia w Białej Podlaskiej zaplanowana jest na 23 grudnia 2022 r. godz. 9:00. Jak co roku, na spotkanie wigilijne odbędzie się w budynku Caritas przy ul. Warszawskiej 15 wejście B w Białej Podlaskiej, zaprasza bialskie Centrum Integracji Społecznej we współpracy z urzędem miasta i MOPS w Białej Podlaskiej. Skierowane jest ono do osób samotnych, bezdomnych oraz potrzebujących wsparcia, znajdujących się pod opieką  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

PRZECZYTAJ: Wybieramy najpopularniejszych sportowców i trenerów w 2022 roku!

Na początku, ks. Paweł Zazuniak poświęci tradycyjne potrawy wigilijne w obecności prezydenta Białej Podlaskiej, dyrektora MOPS oraz podopiecznych MOPS. Na uczestników, którzy zasiądą przy stole, będą czekać: barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą, śledzie w zalewie cebulowej, ryba po grecku, bigos wigilijny, makaron z makiem, miodem i rodzynkami oraz piernik. Podczas uroczystości odbędą się Jasełka w wykonaniu Wolontariuszy Centrum Wolontariatu Caritas w Białej Podlaskiej.

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Dziwne ze " chory maniaku " jeszcze nic nie skomentował. Błazen na każdy temat sie wypowiada . Jeszcze "por. Nos "i "chyrzy ròj" to dwa kolejni błaźni. Ale " maniaku " i jego komentarze są najgłupsze.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 13:55Źródło komentarza: [AKTUALIZACJA] Łuków: Nożownik ranił dwie osoby, w tym nastolatkaAutor komentarza: Huragan MKSTreść komentarza: Tymoszuk to Bartłomiej, nie Bartosz. I po co się pchać w ten "luty"? Poprawnie będzie "lutego", a najbezpieczniej 07.02., tak jak w przypadku Radzynia.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 08:26Źródło komentarza: Przygotowania czwartoligowcówAutor komentarza: zdzichu - maniaku, - chory maniaku,Treść komentarza: 20 to twój iloraz inteligencji.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 20:05Źródło komentarza: Międzyrzeczanka za zbyt szybką jazdę straciła prawo jazdyAutor komentarza: Strucel 10-15-letni - maniaku,Treść komentarza: Po co się wypowiadasz, jak ty nie masz ani fury, ani prawka - o mózgu i f**cie już nie wspominając.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 20:03Źródło komentarza: Międzyrzeczanka za zbyt szybką jazdę straciła prawo jazdyAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Pójdź do Studzianki, zaczekać w pustej budzie psa, przyjdzie wilk po psa, to go udusisz gołymi rękoma w ramach obrony własnej. Takie zabicie wilka nie jest karalne.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 18:33Źródło komentarza: Gmina Łomazy. W Studziance wilki zagryzły psa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama