Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 marca 2026 07:29
Reklama
Reklama
Reklama

Noworoczne spotkania i kolędowanie w miejscowościach regionu

Trwa okres bożonarodzeniowy. To czas, kiedy mieszkańcy naszego regionu spotykają się podczas wspólnego kolędowania czy spotkań opłatkowych. W najbliższym czasie szykuje się kilka takich wydarzeń. Sprawdźcie, gdzie posłuchacie kolęd i spędzicie miło czas.
Noworoczne spotkania i kolędowanie w miejscowościach regionu
Trwa okres bożonarodzeniowy. To czas, kiedy mieszkańcy naszego regionu spotykają się podczas wspólnego kolędowania czy spotkań opłatkowych

Autor: Paulina Chodyka-Łukaszuk/Archiwum

Jedno z takich spotkań opłatkowo-noworocznych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16:00 w Tuliłowie, w remizie miejscowej OSP. Zapraszają na nie wójt gminy Międzyrzec Podlaski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz proboszcz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Spotkanie poprzedzi msza św. o godz. 12:15 w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Kolędy i pastorałki wykona Lubelska Orkiestra Rodzinna, założona w 2022 r. z inicjatywy Przemysława Łozowskiego i Beaty Kostrzewskiej. W skład grupy wchodzą muzykujące dzieci wraz z rodzicami. Celem jest m.in. nawiązanie do tradycyjnej muzyki Lubelszczyzny. Organizatorzy spotkania zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania.

Tego samego dnia o godz. 14:00 na "Noworoczne spotkanie z kolędą" zapraszają Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Stowarzyszenie Smaki Perkowic, zespół ludowy "Kalina" oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Ortelu Książęcym Drugim. Odbędzie się ono w klubie kultury w Perkowicach. Na to wydarzenie obowiązują zapisy pod nr. tel. 516 200 810

Na koncert kolęd w Białej Podlaskiej zaprasza Schola Cantorum Misericordis Christi. Odbędzie się on w niedzielę, 9 stycznia o godz. 18:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Wyszyńskiego 53. Na organach zagra Piotr Arseniuk, a dyrygentem będzie oczywiście Piotr Karwowski. 

W niedzielę 8 stycznia, po raz kolejny na wspólne kolędowanie zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Tym razem do kaplicy pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Jaźwinach, gdzie po mszy świętej o godz. 10:00 kolędy zaśpiewa zespół "Zorza". Tego samego dnia odbędzie się też wydarzenie pod hasłem "Kolęduj z nami" w świetlicy wiejskiej w Styrzyńcu. Od godz. 15:00 wystąpią tam: zespół „Barwinek”, zespół „Jutrzenka” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu.

8 stycznia na "Wieczór z kolędą" zaprasza również Koło Gospodyń Wiejskich w Korczówce. Rozpocznie się on o godz. 17:00 w miejscowej świetlico-remizie.

PRZECZYTAJ: 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Tutaj jest kwestia zlewni ścieków: jest jedna, w oczyszczalni . Czy chcemy transpotu "beczkami" na druga stronę Białej. Chyba nic się nie stanie, najwyżej będzie śmierdziało. Dyskusja jakby, tyle że słabo w TEMAT. Od czasu, podnoszę także, sprwę ZBIORNIKA KONTROLNEGO zrzutów do Krzny. Nie ma wiarygodnego systemu kontroli zrzutów, do Naszej Rzeczółki KRZNYData dodania komentarza: 24.03.2026, 15:54Źródło komentarza: Biała Podlaska: Zapadł wyrok za wylewanie ścieków na polaAutor komentarza: złyTreść komentarza: może i litwiniuk nie może być wybrany na następną kadencję i nic go już nie obchodzi, ale jego współpracownicy mogą, wyborcy zapamiętają im strefę płatnego parkowania, w wyborach nadejdzie odpłata. Pani wiceprezydent niech sobie daruje start - po czymś takim nie ma szans. Zresztą każdy w ramach swojej profesji się za to odpłaci, wy jesteście złośliwi to inni wobec was też będąData dodania komentarza: 24.03.2026, 14:23Źródło komentarza: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemyAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Plastikowa lalaData dodania komentarza: 24.03.2026, 13:30Źródło komentarza: Artystka z Białej Podlaskiej z nowym singlem!Autor komentarza: czytTreść komentarza: Co z karami za osad z oczyszczalnin na polach uprawnych; to robi instytucja, miasto, nie jakiś LeszczykData dodania komentarza: 23.03.2026, 13:18Źródło komentarza: Biała Podlaska: Zapadł wyrok za wylewanie ścieków na polaAutor komentarza: face to faceTreść komentarza: Jeszcze nie raz usłyszymy donośne ,,klia-klija-klijau,, Orląt, a ser to musi być z dziurami, taki najlepszy. Brakuje mi tylko derbów okręgu w III lidze...Były emocje...Data dodania komentarza: 23.03.2026, 11:50Źródło komentarza: Niespodziewana porażka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama