Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 23:05
Reklama baner reklamowy
Reklama

Wywalczył z reprezentacją awans na mistrzostwa świata!

Piłkarz ręczny występującego w Lidze Centralnej zespołu AZS AWF Biała Podlaska, Daniel Szendzielorz, zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski w meczach turnieju eliminacyjnego mistrzostw świata do lat 21 we włoskim Chieti. Polacy spisali się znakomicie i wywalczyli awans!
Wywalczył z reprezentacją awans na mistrzostwa świata!
Daniel Szendzielorz zagrał w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans na mistrzostwa świata do lat 21

Autor: Fot. Arkadiusz Kielar

Jak informowaliśmy, selekcjoner naszej „młodzieżówki”, Zygmunt Kamys (absolwent bialskiego AWF i były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska) powołał zawodników z rocznika 2002 i młodszych najpierw na konsultację szkoleniową w Pruszkowie, a następnie na turniej eliminacyjny we Włoszech. Wśród powołanych znalazł się m. in. wspomniany Daniel Szendzielorz. 

Polski zespół w pierwszym spotkaniu turnieju w Chieti pokonał rywali z Czech 33:25 (15:9), a Szendzielorz zdobył w tym meczu jedną bramkę. W drugim, decydującym o awansie starciu, nasza reprezentacja zmierzyła się z Norwegią i zremisowała 28:28 (15:10), co dało jej pierwsze miejsce w grupie B i awans na tegoroczne mistrzostwa świata U-21, które rozgrywane będą w Grecji i Niemczech od 20 czerwca do 2 lipca. "Biało-Czerwoni" zagrają w mistrzostwach świata do lat 21 po raz pierwszy od dwudziestu lat! Ostatnio walczyli w nich w 2003 roku, gdy w "młodzieżówce" grali tacy zawodnicy jak Karol Bielecki czy Krzysztof Lijewski. 

Spotkanie z Norwegami było dramatyczne. Choć do przerwy nasi prowadzili pięcioma bramkami, to w drugiej połowie inicjatywę przejęli rywale. W końcówce Norwegia prowadziła 28:25, ale Polacy zdołali odrobić straty, choć grali w osłabieniu! W spotkaniu przeciwko Norwegom Daniel Szendzielorz nie wpisał się na listę strzelców. W innym meczu grupy B Norwegia pokonała Czechy 25:20.     

Czechy – Polska 25:33 (9:15), Polska: Jastrzębski, Poźniak - Michałowicz 8, Sladkowski 4, Tomczak 4, Głuszczenko 3, Wasiak 3, Będzikowski 2, Kosznik 2, Molski 2, Wiaderny 2, Mielczarski 1, Stempin 1, Szendzielorz 1, Karpiński, Niedzielski.

Polska – Norwegia 28:28 (15:10), Polska: Jastrzębski, PoźniakBędzikowski 5, Sladkowski 4, Wasiak 4, Głuszczenko 2, Kosznik 2, Michałowicz 2, Mielczarski 2, Molski 2, Tomczak 2, Wiaderny 2, Stempin 1, Karpiński, Niedzielski, Szendzielorz. 

1. Polska       2      3      61:53

2. Norwegia    2      3      53:48

3. Czechy       2      0      45:58


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: gość Treść komentarza: "ich dziecko ma a moje nie ma???" "kupimy i tobie"..... standardowe teksty dzisiejszych rodzicó.... dalej niech rodzice się licytują, czyj bombelek ma więcej "zabawek".... głupota rodziców a dziecka szkoda..... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:07 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama