wtorek, 21 maja 2024 15:09

Grupa Taneczna EXPAND z medalami na ogólnopolskich zawodach!

Na początku marca w Mrozach odbyła się I Ogólnopolska Konfrontacja Taneczna "Magia Ruchu". Wzięli w niej udział tancerze z bialskiej grupy EXPAND i wrócili z workiem medali!
W Mrozach odbyła się I Ogólnopolska Konfrontacja Taneczna "Magia Ruchu". Wzięli w niej udział tancerze z bialskiej grupy EXPAND i wrócili z workiem medali!

Źródło: BCK w Białej Podlaskiej

W dniach 4-5 marca w Mrozach odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą I Ogólnopolska Konfrontacja Taneczna "Magia Ruchu". Tancerze rywalizowali w kilkudziesięciu kategoriach tanecznych i wiekowych solo, w duetach i formacjach: freestyle, taniec współczesny, inne formy tańca, taniec klasyczny, show dance, jazz dance, taniec z przyborem, produkcje, disco, cheerleaders, dancehall, hip-hop, house, popping, bboying, acro dance.

W ogólnopolskich zawodach wzięli udział młodzi tancerze z Grupy Tanecznej EXPAND, trenujący na co dzień w Klubie Kultury Eureka pod okiem instruktorki Sylwii Dąbrowskiej.

Grupa Taneczna EXPAND wystąpiła w kategorii "inne formy tańca". Swoim tańcem zachwyciła jury, złożone z doświadczonych i utytułowanych mistrzów parkietu, i zajęła I miejsce! Dzieci z bialskiej grupy zdobyły puchar i złote medale w "mini formacji" w kategorii wiekowej 11-12 lat.

Oprócz tego podopieczni Sylwii Dąbrowskiej świetnie spisali się też w innych kategoriach. Na podium stanęły duety z grupy EXPAND: I miejsce zajęły Agnieszka Frankiewicz i Anna Świecak w "innych formach tańca" w kategorii duety 11-12 lat, a II miejsce w tej samej kategorii zajął duet Malina Jabłońska i Anna Świecak. Również II miejsce w "innych formach tańca" zajęli jako duet w kategorii wiekowej 9-10 lat Stanisław Wojciechowski i Wiktoria Pykacz.

Tancerzom i instruktorce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!