piątek, 3 maja 2024 12:44

Wywalczyli złote medale w Pucharze Świata!

Kolejny sukces w wyciskaniu sztangi leżąc odnieśli nasi reprezentanci: Robert Kanclerz i Franciszek Szabluk. Tym razem w Pucharze Świata Federacji GPC w węgierskiej miejscowości Felsozsolca, w aglomeracji Miszkolca.

Autor: Nadesłane

Robert Kanclerz reprezentujący klub Fabryka Ciała z Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 100 kg w kategorii wiekowej open, z wynikiem 195 kg RAW (bez sprzętu wspomagającego). Franciszek Szabluk, reprezentujący klub ULPKS Gaj Zalesie zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 100 kg w kategorii wiekowej Masters z wynikiem 217,5 kg EQ (ze sprzętem wspomagającym). Wygrał również w kategorii wiekowej open Masters, zdobywając kolejny złoty medal. Jak informowaliśmy, obaj zawodnicy wcześniej wywalczyli złote medale w mistrzostwach świata federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc w czeskim Trutnovie.

- W tym roku planujemy jeszcze start w Pucharze Europy w Złotoryi, a w grudniu w mistrzostwach świata WPA w Siedlcach – zdradza Franciszek Szabluk. - Oprócz mnie i Roberta ma w nich wziąć udział jeszcze mój wychowanek z klubu Gaj Zalesie – Adrian Kopania.

Robert Kanclerz dziękuje sponsorowi, Fabryce Ciała z Białej Podlaskiej, Franciszek Szabluk dziękuje sponsorowi, firmie Edwood E.D. Tomaszuk.