piątek, 3 maja 2024 14:16

Triumfowali w mistrzostwach Polski nauczycieli

Świetnie spisali się nasi reprezentanci w Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym w Łodzi.

Autor: Nadesłane

Indywidualnie złoty medal w kategorii wiekowej od 61 do 70 lat zdobył Eugeniusz Tomaszewski z Białej Podlaskiej. Z kolei w klasyfikacji zespołowej triumfowała reprezentacja Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Lubelskiego, w składzie której byli Mariusz Ochnik z Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim oraz Marcin Grzyb z Grabowa Szlacheckiego i Artur Rachański z Tomaszowa Lubelskiego.

– W mistrzostwach Polski wzięło udział ponad stu zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe. Była też kategoria, w której walczyli tenisiści zrzeszeni w klubach i grający w lidze. Nasz zespół wywalczył pierwsze miejsce po raz pierwszy w historii mistrzostw – komentuje Mariusz Ochnik, który w rozgrywkach indywidualnych, w kategorii 41-50 lat, został sklasyfikowany na miejscach 12-16.

Za nami także piąty turniej w Grand Prix Mario Presto 2017 w tenisie stołowym, najlepszy był Marian Wardzyński, przed Marcinem Kroszczyńskim i Jarosławem Nowosielskim. Cykl organizowany jest przez UKS Ekonomik przy ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Klasyfikacja po pięciu turniejach: 1. Wardzyński, 2. Kroszczyński, 3. Mariusz Ochnik, 4. Nowosielski, 5. Marek Zagajski, 6. Wojciech Skrzynecki, 7. Eugeniusz Tomaszewski, 8. Andrzej Bondarzewski. Sponsor rozgrywek: Biuro Podróży Mario Presto. Więcej na www.zsz1.edu.pl/uks.