Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 01:41

Izabela Trzaskalska mistrzynią Polski w półmaratonie!

Zwyciężczynią 26. Półmaratonu Philips Piła, będącego oficjalnymi mistrzostwami Polski w półmaratonie (21,0975 km), została mieszkanka Terespola Izabela Trzaskalska, reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin. Bieg ukończyło 3258 biegaczy, co oznacza rekord frekwencji pilskiego półmaratonu. Po raz pierwszy od 11 lat na podium pilskiego półmaratonu nie stanęli także Kenijczycy.

Na bieg przyjechali czołowi polscy biegacze i biegaczki. Wielu z nich dotarło do Piły, aby zaliczyć kolejny start do Korony Półmaratonów Polskich, prestiżowego wyróżnienia, które otrzymają biegacze z co najmniej pięcioma ukończonymi w ciągu roku wybranymi biegami na dystansie 21,0975 km. Iza od początku narzuciła rywalkom ostre tempo i – co najważniejsze – je wytrzymała. Na metę przybiegła z czasem 1:12:44, co – po pierwsze – oznaczało ponad 3 minuty przewagi nad drugą Olgą Kalendarovą-Ochal (Prefbet Śniadowo Łomża; 1:15:49), a po drugie – poprawienie rekordu życiowego o 12 sekund. Trzecia finiszowała Marta Krawczyńska (Pomerania Szczecin) z czasem 1:15:52.

Wśród mężczyzn wygrał Szymon Kulka (reprezentacja Komendanta Głównego Policji). Jego czas na mecie to 1:04:28. Srebro wywalczył Adam Nowicki (MKL Szczecin; 1:05:04), a brąz – Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo; 1:05:24).