niedziela, 5 maja 2024 00:33

Nasi pływacy na podium w zawodach o Puchar Prezydenta Puław

1 lipca podopieczni Pawła Mielnika z AWF Biała Podlaska po raz ostatni przed wakacjami (za wyjątkiem Maksymiliana Micha - przyp. red.), stanęli na słupkach startowych 50 metrowej pływalni w Puławach, rywalizując o Puchar Prezydenta. Na starcie było 390 zawodników z 38 klubów całej Polski, w tym dwóch z Ukrainy.
  • Źródło: AWF Biała Podlaska
1 lipca podopieczni Bartłomieja Kargulewicza po raz ostatni przed wakacjami (za wyjątkiem Maksymiliana Micha - przyp. red.), stanęli na słupkach startowych 50 metrowej pływalni w Puławach, rywalizując o Puchar Prezydenta. Na starcie było 390 zawodników z 38 klubów całej Polski, w tym dwóch z Ukrainy

Źródło: AWF Biała Podlaska

Rywalizowano w czterech kategoriach. W turnieju wzięli udział 9 latkowie i młodsi, a także 10 i 11 latkowie oraz 12 i 13 latkowie. Do zawodów dopuszczeni byli również 14 latkowie i starsi. Bialska delegacja liczyła 17 pływaków. Zawodnicy wywalczyli 6 medali (dwa srebrne i cztery brązowe), co pozwoliło na zajęcie 20 miejsca w klasyfikacji medalowej.

Najmłodsi adepci tego sportu, poprawiali i ustanawiali swoje rekordy życiowe, oraz zbierali ważne doświadczenie na przyszłość (choćby pływanie na pływalni odkrytej). Reprezentacja Białej Podlaskiej, uczelni i klubu AWF oraz szkół, wystąpiła w składzie: Urszula Kopeć, Weronika Czerniawska, Michalina Kieruczenko, Gabrysia Baj, Michalina Szydłowska, siostry Korolczuk Karolina i Klara, siostry Lubańskie Klaudia i Gabrysia, Maksymilian Mich, Zieliński Antoni, Vladyslav Udalov, Tymon Witkowski, Szyc Oliwier Kochanowski Michał, Szubarczyk Fabian, Bielecki Igor.

Wyniki sekcji pływackiej AWF Biała Podlaska w Pucharze Prezydenta Puław

Maksymilian Mich płynął na dystansie 50 m, stylem motylkowym i zajął trzecie miejsce z czasem 27.52 s. Mich brał udział jeszcze w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i uplasował się na  trzecim miejscu z czasem 24.61 s. Urszula Kopeć popłynęła na 50 m stylem dowolnym i zdobyła drugie miejsce z czasem 29.11 s, a na dystansie 200 m stylem dowolnym wywalczyła trzecie miejsce z czasem 2:20.93 m. Udział wzięli również: Michalina Kieruczenko, startując na 50 metrów stylem klasycznym i zdobywając trzece miejsce z czasem 40.69 s. oraz Tymoteusz Witkowski, który płynął na 50 metrów stylem klasycznym i osiągnął w Puławach drugie miejsce z czasem 38,96 s.

Dodatkowo w klasyfikacji na najlepszego zawodnika i zawodniczkę, trzecie miejsce wywalczył Maksymilian Mich, który w dwóch startach zgromadził 1142 punkty, a Urszula Kopeć zakończyła klasyfikację na wysokim 5 miejscu. Fabian Szubarczyk w kategorii 10 – 11 lat został nagrodzony dyplomem za 5 miejsce.