Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 lipca 2026 09:49
Reklama
Reklama

Młodzi strażacy zawalczą w turnieju drużyn pożarniczych

Młodzi strażacy zawalczą w turnieju drużyn pożarniczych

Trzeci Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bialskiego odbędzie się 21 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Oficjalne rozpoczęcie zawodów o godzinie 9. Organizatorami jest Akademia Sportu Pożarniczego i Ochotnicza Straż Pożarna w Piszczacu.

To już kolejna edycja imprezy, która cieszy się dużym powodzeniem. Pięcioosobowe grupy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powołanych przy jednostkach OSP czy placówkach szkolnych będą rywalizowały w jednej konkurencji. Przed nimi zadanie jak najszybszego ukończenia pożarniczego toru przeszkód. – Konkurencja nie jest trudna dla tych, którzy ćwiczą i trenują. Młodzi będą toczyć walkę nie tylko z samym sobą, z własnymi słabościami, ale i z czasem – mówi Leszek Stubiński z Akademii Sportu Pożarniczego w Piszczacu.

Klasyfikacje będą prowadzone w pięciu kategoriach. Nowością w tym roku jest oddzielna klasyfikacja dla szkół specjalnych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów

Wszyscy chętni są zachęcani do oglądania zmagań drużyn. Wstęp jest wolny.

Zainteresowanie tym wydarzeniem rośnie z roku na rok i bierze w nim udział coraz więcej uczestników. W zeszłym roku aż 140 osób podzielonych na dwie kategorie (chłopcy i dziewczęta) rywalizowało między sobą, m.in. w pokonywaniu przeszkód na czas. Zawodnicy to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Bialskiego. Podczas turnieju mają okazję uzyskać wiedzę na temat pożarnictwa za pomocą sportu i zabawy.

Zawody rozpoczną się 21 listopada o godzinie 9:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. Treść komentarza: skąd ci bramkarze ? Data dodania komentarza: 4.07.2026, 11:55 Źródło komentarza: Wnuk odchodzi, Łukasiewicz wraca [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama