Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 lutego 2026 09:52
Reklama
Reklama
Reklama

Oddział powstał w kwietniu. Już ma najnowocześniejszy w Europie sprzęt

Oddział neurochirurgiczny w bialskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym dopiero co powstał, a może stać się ośrodkiem referencyjnym służącym do szkolenia lekarzy z Polski i Europy. Umożliwić ma to nabyty właśnie przez szpital, nowoczesny sprzęt.
Oddział powstał w kwietniu. Już ma najnowocześniejszy w Europie sprzęt
Oddział neurochirurgiczny w bialskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym właśnie pozyskał nowoczesny sprzęt. Szpital chce na nim szkolić lekarzy z Europy. O przedsięwzięciach WSzS, podczas przekazania aparatów mówił dyr. Artur Kozioł

Autor: Joanna Danielewicz

Zakupiony sprzęt to jedne z pierwszych, tego typu urządzeń w Europie. Na bazie zakupionego sprzętu planowane jest utworzenie w Szpitalu, w porozumieniu z producentem sprzętu, ośrodka referencyjnego służącego do szkolenia lekarzy z Polski i Europy – informuje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Chodzi o mikroskop neurochirurgiczny i video-mikroskop operacyjny. Koszt poniesiony przez szpital, związany z pozyskaniem aparatury to, jak podaje placówka 4 mln zł.  Sprzęt wszedł na wyposażenie działającego od niespełna pół roku oddziału neurochirurgii.- Głównym celem utworzenie nowego, 19-łóżkowego oddziału było zwiększanie dostępności do świadczeń neurochirurgicznych na obszarze działalności szpitala. Pacjenci z Białej Podlaskiej i okolicznych powiatów, ze schorzeniami neurochirurgicznymi, nie będą skazani na poszukiwanie pomocy w Warszawie, Lublinie czy Białymstoku – zapewnia rzeczniczka szpitala.

19 września nastąpiło oficjalne doposażenie oddziału w nowoczesny sprzęt i podpisanie listu intencyjnego między szpitalem a producentem aparatury, w kwestii dalszej współpracy.

Więcej na ten temat już w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zimny leszek 19.09.2023 18:56
sasin przewalił 70 mln na wybory których nie było

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PoldekTreść komentarza: Jak za te pieniądze ktoś ma przeżyć? To kpina! A malowany lolo podwyżkę sobie uchwala wyższe niż emeryturaData dodania komentarza: 17.02.2026, 08:07Źródło komentarza: Emerytury i renty 2026. Już wiadomo, o ile wzrosną w tym roku. To dobra wiadomośćAutor komentarza: PoldekTreść komentarza: i juz wiadomo skąd celnicy mieli na picie w pracyData dodania komentarza: 17.02.2026, 08:00Źródło komentarza: Gigantyczny przemyt przez Terespol. Dawali „w łapę” celnikomAutor komentarza: PoldekTreść komentarza: Nikt nie chodzi więc ogłoszenia dają, kto normalny w zimie na takim mrozie na lód wyłazi...Data dodania komentarza: 17.02.2026, 07:59Źródło komentarza: Lodowisko przy „dziewiątce” zapraszaAutor komentarza: KoroszczynTreść komentarza: Ale przecież teraz też biorą kasę,tylko że za przemyty w drugą stronę np silników samochodowych, traktorów, samochodów osobowych. Są dogadani z Białorusinami prowadzącymi transport w Polsce. Pogrzebać dokładniej i się każdy przekona jak duża to jest skala. A nad wszystkim czuwa kierownik przejściaData dodania komentarza: 16.02.2026, 20:15Źródło komentarza: Gigantyczny przemyt przez Terespol. Dawali „w łapę” celnikomAutor komentarza: RuskiTreść komentarza: Celnicy nie winni.wpychali im kase w kieszenie siłą. Na drogowym terespol pouciekali na emeryturkiData dodania komentarza: 16.02.2026, 19:39Źródło komentarza: Gigantyczny przemyt przez Terespol. Dawali „w łapę” celnikom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama