Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 05:07
Reklama
Reklama

Zwiedź wystawę stałą Muzeum Południowego Podlasia za 1 zł

Już wkrótce wystawę stałą „Historia miasta w latach 1795-1939” w Muzeum Południowego Podlasia można obejrzeć w każdą niedzielę jedynie za 1 zł. Taka możliwość będzie istniała od 8 października do 31 grudnia.
Zwiedź wystawę stałą Muzeum Południowego Podlasia za 1 zł
Już wkrótce wystawę stałą „Historia miasta w latach 1795-1939” w Muzeum Południowego Podlasia można obejrzeć w każdą niedzielę jedynie za 1 zł. Taka możliwość będzie istniała od 8 października do 31 grudnia

Autor: Muzeum Południowego Podlasia

„Niedziela za złotówkę” organizowana jest w ramach projektu „Droga do muzeum”. Od 8 października do 31 grudnia w każdą niedzielę można będzie zwiedzić wystawę stałą „Historia miasta w latach 1795 – 1939” płacąc za bilet tylko 1zł.

Jak podaje Muzeum Południowego Podlasia, dzieje miasta w okresie zaborów prezentowane są w podziale na trzy etapy: pod zaborem austriackim (1795 – 1809), w księstwie warszawskim (1809 – 1815) i pod zaborem rosyjski (1815 – 1915). - Na szczególną uwagę zasługują eksponaty związane z byłą Akademią Bialską, unitami podlaskimi oraz militaria, dokumenty i pamiątki z okresu polskich powstań narodowych – podkreślają twórcy wystawy.

Ekspozycje poświęcone Polskiej Organizacji Wojskowej, 34-mu Pułkowi Piechoty, Podlaskiej Wytwórni Samolotów, fabryce Raabego oraz bialskiemu szkolnictwu, przybliżają historię Białej Podlaskiej podczas I wojny światowej oraz w okresie II Rzeczypospolitej.

Muzealnicy przekazują, że w zaaranżowanym zakładzie fotograficznym, starano się pokazać zatrzymane w kadrze oblicze miasta i ludzi w nim żyjących na przełomie XIX/XX wieku. Poprzez fotografie, litografie, mapy, obrazy można choć na chwilę przenieść się w czasie. Na szczególna uwagę zasługują eksponaty po długoletnim bialskim fotografie, Karolu Smoleńskim oraz obrazy pochodzącego z Białej Podlaskiej architekta Aleksandra Próchnickiego. Więcej szczegółów na temat wystawy na stronie www.muzeumbiala.pl.

PRZECZYTAJ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama