sobota, 4 maja 2024 08:30

Trzy medale dla UKS Hwa-Rang Janów Podlaski

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS Hwa-Rang Janów Podlaski w XI Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do Mazovia Masters Cup w Ciechanowie. W zawodach wywalczyli trzy medale.

Autor: UKS Hwa-Rang Janów Podlaski

Do Ciechanowa zjechało ponad pół tysiąca zawodników z siedmiu państw, oprócz Polaków rywalizowali Białorusini, Irlandczycy, Łotysze, Mołdawianie, Rosjanie i Ukraińcy. Wśród nich pięcioosobowa reprezentacja klubu z Janowa Podlaskiego, w tym juniorzy: Aleksandra Sacharczuk, Michał Balak, Piotr Czublun i Szymon Rusinek oraz główny instruktor klubu Dawid Smolbik, rywalizujący w kategorii seniorów.

W konkurencji układów formalnych kolorowych pasów najlepiej spisał się Szymon Rusinek, wchodząc do czołowej szesnastki wśród 72 zawodników. Warto dodać, że każdy z zawodników wygrał przynajmniej jeden pojedynek. W czarnych pasach wśród juniorek Aleksandra Sacharczuk zajęła piąte miejsce. A pierwszym medalistą z naszych reprezentantów został Dawid Smolbik, w układach formalnych III dan seniorów.

W konkurencji walki sportowej po wyrównanych i niejednogłośnych werdyktach z dalszej rywalizacji odpadli Czublun (w kategorii do 75 kg) i Rusinek (62 kg). Niespodziankę sprawił debiutant, Michał Balak, który w kategorii powyżej 75 kg wygrał dwie pierwsze walki, a w finale 1:3 przegrał z doświadczonym zawodnikiem Lewartu Lubartów, Adamem Broniszem. Nie zawiodła Sacharczuk, która po udanych mistrzostwach świata w Irlandii i zdobyciu brązowego medalu przeszła do wyższej kategorii wagowej: -60 kg. W Ciechanowie po dobrym pojedynku półfinałowym z reprezentantką Rosji, Anną Kurganskają, w finale musiała uznać wyższość koleżanki z reprezentacji Polski juniorek - Karoliny Dziury (KS Dragon Janów).

W ostatnich dużych zawodach w tym roku bilans UKS Hwa-Rang to dwa srebrne i jeden brązowy medal. Wyjazd naszych reprezentantów na zawody w Ciechanowie był możliwy dzięki wsparciu gminy Janów Podlaski.