Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 maja 2024 10:55
Reklama
Reklama

Pościg za członkiem komisji wyborczej. Za co odpowie mężczyzna?

Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz znajdowanie się po alkoholu i podejmowanie w tym stanie czynności zawodowych lub służbowych – w kierunku jednego artykułu z Kodeksu Karnego i dwóch z Kodeksu Wykroczeń prowadzone są czynności w sprawie wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w jednej z parczewskich gmin.
Pościg za członkiem komisji wyborczej. Za co odpowie mężczyzna?
W kierunku 3 artykułów prowadzone są czynności w sprawie wiceprzewodniczącego komisji wyborczej w jednej z parczewskich gmin

Autor: poglądowe/pixabay.com

Przypomnijmy, 15 października o godz. 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Koczergi kierujący samochodem marki Suzuki może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Policjanci niezwłocznie pojechali w ten rejon. Na miejscu zauważyli opisywany pojazd i postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać – informuje p.o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Parczewie sierż.szt. Anna Borowik. Policjanci ruszyli za nim w pościg. – Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu. 50-latek oświadczył, że jest członkiem Komisji Wyborczej w Siemieniu i przyjechał do domu na przerwę. Ponadto mężczyzna dodał, że spożywał tego dnia alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,3 promila alkoholu – dodaje policjantka.

Czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Parczewie. – Prowadzone są czynności w kierunku art. 178b k.k. oraz art. 87 par. 1 k.w. a także art. 70 par. 2 k.w. – wyjaśnia sierż.szt. Anna Borowik.

art.178b k.k.: „Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego”; Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

87 par. 1 k.w.: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

70 par. 2 k.w.: „Wykonywanie czynności przez osobę do tego niezdolną”, przewidziano czyn zabroniony polegający na podejmowaniu czynności zawodowych lub służbowych przez osobę, która wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości, znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji bądź środka, czyn ten podlega karze aresztu albo grzywny.

WARTO PRZECZYTAĆ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama