- „Opowieść o Argentynie” zaadresowana była do uczniów z klas I-III. Podczas niej Mateusz Chołody przybliżył najważniejsze informacje dotyczące tego państwa, m.in. położenie geograficzne, historię, klimat, świat roślin i zwierząt, legendy, zabytki oraz kulturę. Opowiedział też o swoich wrażeniach i przeżyciach z wypraw do Argentyny. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły przywiezione przez podróżnika pamiątki, były też ciekawe filmiki. Niewątpliwą atrakcją spotkania były krótki kurs tanga argentyńskiego – relacjonuje Robert Mazurek, prezes stowarzyszenia „Podróżnik”, organizatora Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami, w ramach których 17 listopada w mieście pojawił się podróżnik Mateusz Chołody.
Lekcje w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyli też uczniowie z klas IV-VIII. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Kraina nad wielkim Nilem”. - Tutaj podróżnik przybliżył uczniom Egipt od czasów starożytnych po współczesne. W niezwykle barwnej opowieści wykorzystał zdjęcia i filmy wykonane podczas podróży na kontynent afrykański. Była też możliwość przymierzenia strojów, ozdób i dekoracji egipskich. Uczestnicy spotkania wykonali też mumię. Z pewnością spotkanie z Mateuszem Chołody było ciekawą lekcją historii i geografii – mówi Robert Mazurek.
Organizatorem Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami jest Radzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”.






![Wisznice. Tak ochodzili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA] Wisznice. Tak ochodzili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-wisznice-tak-ochodzili-narodowy-dzien-zolnierzy-wykletych-zdjecia-1772702610.jpg)











Napisz komentarz
Komentarze