Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:51
Reklama

Zamienił mundur na urząd

Emerytowany policjant został zastępcą wójta gminy Radzyń Podlaski. Jak sam mówi, posadę przyjął, bo nadal chce pracować dla ludzi.
Zamienił mundur na urząd

Ireneusz Bogusz pracę w radzyńskim Urzędzie Gminy rozpoczął w sierpniu, przejmując część obowiązków wójta Wiesława Mazurka, który od czterech miesięcy sam zarządzał gminą. Przypomnijmy, że w kwietniu z gminą rozstał się Jarosław Ejsmont, dotychczasowy sekretarz. Został on kierownikiem radzyńskiej placówki KRUS. W gminie trwały poszukiwania sekretarza, a tymczasem wójt Mazurek postawił powołać zastępcę.

– Aby wprowadzić to stanowisko, zmieniłem strukturę organizacyjną urzędu – wyjaśnia. Czy to oznacza, że w gminie nie będzie sekretarza? – Nic nie jest jeszcze przesądzone. Zastanawiamy się nad tym stanowiskiem – dodaje wójt i jednocześnie chwali swojego zastępcę. – Już po kilku dniach pracy widać, że był to dobry wybór. Co prawda nie pracował w samorządzie, lecz posiada wykształcenie wyższe w zakresie samorządowo-społecznym oraz studia podyplomowe na kierunku zarządzanie z kierowaniem jednostką w administracji publicznej.

Sam Ireneusz Bogusz nie ukrywa, że praca różni się od pracy w policji, ale specyfika jest podobna. – Chociażby obieg dokumentów jest bardzo podobny – mówi. – Uczę się i już po kilku dniach jestem w stanie pracować sam. Urzędnicy są pomocni, więc jestem optymistycznie nastawiony do nowych zadań i wyzwań. 

Bogusz mundur policjanta nosił przez 25 lat. Służbę w policji rozpoczął w 1991 roku. Uzyskał tam stopień podinspektora. Pracował w pionie prewencji, pionie kryminalnym, a także pionie przestępczości gospodarczej. W 2008 roku został naczelnikiem wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Od 1 lipca 2011 roku pełnił służbę na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Radzyniu Podlaskim. Od 10 czerwca 2015 roku identyczne stanowisko piastował w Łukowie. Na emeryturę odszedł w lutym tego roku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama