Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 23 lipca 2026 04:13
Reklama
Reklama
Reklama

Nie daj się nabrać. Nie ma czegoś takiego jak bon na leki

NFZ ostrzega przed wyrafinowaną akcją oszustów. Tym razem oferują „ludności” darmowe lekarstwa.
Nie daj się nabrać. Nie ma czegoś takiego jak bon na leki
NFZ ostrzega przed wyrafinowaną akcją oszustów. Tym razem oferują „ludności” darmowe lekarstwa

Autor: iStock, NFZ

Skąd taki pomysł na przestępstwo? Odpowiedzi na to na razie nie ma, ale być może trzeba akcję łączyć z niedawną kampanią parlamentarną. Wówczas Konfederacja rzuciła pomysł wprowadzenia w Polsce bonu zdrowotnego. Miałoby to być 4 tys. zł, które obywatel może wydać na leczenie. Mógłby wybrać dowolny szpital, przychodnię czy lekarza.

NFZ ostrzega potencjalne ofiary

Bon był dosyć szeroko dyskutowany i jak dołożyć do tego kreatywność przestępców, którzy kuszą swoje ofiary obietnicą otrzymania pieniędzy od państwa, to przepis na oszustwo jest gotowy. Teraz oferowany jest bon na leki.

„Odbieramy niepokojące sygnały od pacjentów o bonach lub kartach podarunkowych, które rzekomo wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia. W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać taką kartę, o wartości np. 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Ostrzegamy, to oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy!” – alarmuje NFZ.

Masz wątpliwości, zadzwoń

I przypomina, że NFZ nie wydaje żadnych bonów, kart podarunkowych ani innych bonifikat na leki. 

„Nie klikaj w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. Możesz stracić dane i pieniądze” – przestrzega Fundusz.

I radzi, że jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości powinien zadzwonić na infolinię 800 190 590 lub zawiadomić policję.

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Okna Artpol
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: 000 - maniaku, Treść komentarza: Doucz się z przepisów zanim się wypowiesz. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 19:28 Źródło komentarza: Dachowanie na DW812. Policja ujawnia szczegóły Autor komentarza: A Treść komentarza: Niech w końcu zajmą się trybunami na Zdanowskiego, a nie dość że uszkodzone krzesełka, to jak pada to nawet nie ma gdzie się schować, naprawdę nie ma możliwości dofinansowania nawet z budżetu obywatelskiego???? Przyjeżdżają do nas drużyny z całej Polski a chłopcy chodzą załatwiać swoje potrzeby w krzaki.... Szanowny Zarządzenie, może należy zacząć poprawiać strukturę od dołu... Data dodania komentarza: 22.07.2026, 19:12 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Radny chce dachu nad boiskiem. Koszt szedłby w miliony Autor komentarza: Marek M. Treść komentarza: To , że ktoś umarł i go zakopali czy tam spalili jak teraz w modzie nie oznacza , że sprawy nie ma . Przecież prokuratura tym się zajmuje to jest cos na rzeczy . Data dodania komentarza: 22.07.2026, 15:35 Źródło komentarza: Podział wśród poszkodowanych przez Mark-Bud? Porozumienie „to wizerunkowy parawan” Autor komentarza: K.O. i Magier poprze ! Treść komentarza: Fakty ośmieszone, nie namiot, a półokrąg na metalowym stelażu nad sztucznym boiskiem przykryty ( brezentem ? ). Świetny pomysł, dzieciaki z Podlasia ( i nie tylko ! ) cały rok trenują, zimą ( nie tylko) w hali. 2,5 miliona ? Wolne żarty, kilkaset tysięcy będzie to max kosztować. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 15:15 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Radny chce dachu nad boiskiem. Koszt szedłby w miliony Autor komentarza: Stanisław Treść komentarza: Stare Miasto... Jedyna stara bialska ulica zachowana prawie w całości i w dawnej świetności, to ulica Moniuszki, powinna być, ze względu na swoje walory architektoniczne i historyczne zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów silnikowych. Deptak, wyłącznie dla mieszkańców, przechodniów i turystów podziwiających unikatową zabudowę... Data dodania komentarza: 22.07.2026, 14:59 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Radni zdecydowali – płatne parkowanie będzie na Prostej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama