W tym roku taka majówka miała miejsce 11 maja i zgromadziła sporą liczbę miłośników folkloru z Zabłocia i okolicy. - Mieszkańcy i goście wysłuchali koncertu piosenki ludowej w wykonaniu zespołów śpiewaczych z powiatu bialskiego. Wystąpili: Macierz z Ortela Królewskiego II, Dworzanki z Piszczaca Kolonii, Tęcza z Dąbrowicy Dużej, Kaczeńce z Czosnówki, Kodenianki z Kodnia, Kalina z Kostomot i Jarzębina z Zabłocia - mówi Jadwiga Oleszczuk, opiekun artystyczny zespołu Jarzębina.
Dodaje, że ogromnym zainteresowaniem, szczególnie mieszkańców Zabłocia i młodzieży, cieszyła się wystawa fotograficzna zorganizowana w salach prób zespołu pt. „Nasze Zabłocie”, a przedstawiająca życie kulturalne wsi w drugiej połowie XX wieku. - Były zdjęcia Zespołu Pieśni i Tańca, Orkiestry Mandolinistów, Grupy Teatralnej oraz śpiewaczek z Zabłocia, których piosenki śpiewa obecnie zespół Jarzębina. Wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca! - zaznacza.
Wskazuje, że uczestnicy „Majówki z Jarzębiną” mieli też do dyspozycji „piknikowy stolik”, a zespoły i zaproszeni goście doskonale bawili się podczas wydanej z tej okazji tradycyjnej kolacji.
- Zespół Jarzębina dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia: wójtowi gminy Kodeń, Gminnemu Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu, sponsorom, sympatykom i przyjaciołom, a przede wszystkim uczestnikom „Majówki z Jarzębiną” za wspólną wesołą zabawę. Do zobaczenia za rok! - podsumowuje Jadwiga Oleszczuk.
Czytaj też:





![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)


![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [10-05-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [10-05-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-12-04-2026-1778394029.jpg)
![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze