Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 04:24
Reklama
Reklama

Wigilijne spotkania mieszkańców za nami [FILM]

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy gminy Rossosz i Łomazy spotkali się w swoich małych ojczyznach na wigiliach. Były jasełka, modlitwa, wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. Obu wydarzeniom towarzyszyły bożonarodzeniowe kiermasze.
Wigilijne spotkania mieszkańców za nami [FILM]
Przedszkolaki z Rossosza zaśpiewały piękne kolędy

Autor: Magdalena Mani

Obie wigilie odbyły się w niedzielę, 15 grudnia. Mieszkańcy gminy Rossosz spotkali się w tamtejszym ośrodku kultury. Uroczystość rozpoczęła się od występów dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Rossoszu.

Dzieci z ZPO w Rossoszu zachwyciły publiczność. Fot. Magdalena Mani

Jako pierwsi wystąpili aktorzy z klasy II w spektaklu "Błękitny prezent". 

– Była to historia o przekazywaniu dobra i o tym, że dobro dane zawsze do nas wróci. Następnie uczniowie klas I,II i III zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe tzw. jasełka. Do występu uczniów przygotowały Marlena Derlukiewicz, Lucyna Krać, Dorota Kuzawińska i Elżbieta Żelazowska – mówi dyrektor GOK-u, Marzena Miszczuk-Głowacka

Następnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, które zaśpiewały kolędy. Maluchy przygotowały Ewa Belkiewicz, Dorota Kuzawińka, Magdalena Józefaciuk, Marzena Pawłowska, oraz Renata Weremkowicz. Na koniec występów kolędy wyśpiewał "Zespół Ludowy Zielawa" prowadzony przez Krzysztofa Guza.

Po złożeniu życzeń i podzieleniu się opłatkiem uczestnicy spotkania wigilijnego poczęstowali się potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rossoszu. – Było, jak zawsze bardzo smakowicie. Dziękujemy za liczne przybycie mieszkańcom gminy  – zaznacza Marzena Miszczuk-Głowacka.

Taniec aniołków w Rossoszu wzruszył zebranych. fot. Magdalena Mani

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. 

– Na stoisku było kolorowo. Uczniowie ZPO w Rossoszu wraz z rodzicami bardzo się zaangażowali w przygotowanie ozdób i słodkości. Były pierniczki, ciasteczka, babeczki, stroiki, bombki i wiele innych pięknych świątecznych akcentów. Mieliśmy nawet żywą choinkę – opowiada członkini rady rodziców i mama Marceliny, Aleksandra Sadownik.

Wigilia mieszkańców gminy Rossosz została dofinansowana ze Środków Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Rossosz.

Na kiermaszu w Łomazach, który odbył się w GOK-u, nabyć można było ręcznie tworzone ozdoby i dekoracje, szydełkowe obrusy i serwetki, uszka, pierogi, krokiety i paszteciki, jak również miody, idealne do rozgrzewającej, zimowej herbaty i na prezent dla najbliższych.

W remizie strażackiej natomiast miało miejsce spotkanie wigilijne "Moja gmina – wspólna rodzina". I tu, podobnie jak w Rossoszu, nie zabrakło jasełek w wykonaniu uczniów ZPO w Łomazach oraz kolęd zaśpiewanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Huszczy, zespół ludowy "Koralinki" a potem organisty i jednocześnie nauczyciela, Pawła Tokarskiego. 

Również uczniowie ZPO w Łomazach wystawili jasełka. Fot. Monika Łukaszuk

O przysmaki zadbały koła gospodyń wiejskich działające w gminie Łomazy. Wspólne świętowanie nie odbyłoby się bez ważnego akcentu – wizyty świętego mikołaja i rozdawania upominków. Organizatorem spotkania było Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz koła gospodyń wiejskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama