sobota, 4 maja 2024 01:51

Zostali mistrzami województwa!

Siatkarze z Gimnazjum numer 5 w Białej Podlaskiej wywalczyli złoty medal w mistrzostwach województwa lubelskiego. Bialski zespół był najlepszy w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piaskach.

Autor: PG nr 5 Biała Podlaska

Siatkarze Publicznego Gimnazjum nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Białej Podlaskiej, podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów, triumfowali w turnieju z udziałem sześciu szkolnych reprezentacji - mistrzów rejonowych. Rywalizowano w dwóch grupach, bialska drużyna po bardzo dobrej grze pokonała po 2:0 rywali z PG nr 1 Kraśnik i SP Nałęczów, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. W drugiej grupie najlepszy był z kolei zespół SP nr 18 Lublin i właśnie lublinianie zmierzyli się w wielkim finale z PG nr 5 Biała Podlaska. Mecz o złoty medal był zacięty i emocjonujący i rozstrzygnął się w tie-breaku. Siatkarze ze szkoły w Białej Podlaskiej wygrali 2:1 (25:22, 18:25, 15:12).

Złoto wywalczyli uczniowie klasy sportowej 3a i 2a: Rafał Żurawski (kapitan zespołu), Karol Kupiński, Tomasz Garbowicz, Mateusz Ossowski, Michał Mirosławski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Adrian Kulawiec, Damian Langowski, Dawid Drąg, Igor Bobruk, Patryk Pykacz, Jakub Gawęda.

Nasi siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich (Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej) i powalczą o miano najlepszych w kraju. Ich przeciwnikami będą mistrzowie piętnastu innych województw.