Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 marca 2026 09:42
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Dar chleba będzie wsparciem dla potrzebujących

Już dwudziesty pierwszy raz, odbyła się, przy kościele św. Anny "Niedziela Chleba". Po każdej mszy wolontariusze i członkowie grupy charytatywnej, w zamian za datek, wręczali bochenek chleba. Fundusze, jak co roku, zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących.
Biała Podlaska: Dar chleba będzie wsparciem dla potrzebujących

W sumie rozdano 640 bochenków chleba, dostarczonego przez piekarnię z Leśnej Podlaskiej i "U Tura". Dzięki uzyskanym za chleb datkom grupa charytatywna przygotowuje paczki dla potrzebujących, które dotrą do nich przed u na Wielkanocą. Trafiają one do ponad dwustu rodzin i osób samotnych.

W tym roku, podarunki świąteczne będą wydane 24 marca, a na listę chętnych, można się zapisywać do 20 marca przy kościele św. Anny. W prezencie ma się znaleźć: olej, cukier, mąka, makaron, kiełbasa, szynka, jajka i chleb. Jedna paczka waży ok. 8 kg.

W Białej Podlaskiej paczki roznoszone są m.in. po domach, przy ul.: Kraszewskiego, Spółdzielczej, Zamkowej, Budkiewicza i Ziemowita. Podarunki powstają nie tylko dzięki zebranym pieniądzom, w inicjatywę, włącza się od lat, wielu przedsiębiorców.

– Najwięcej potrzebujących to osoby samotne, nie mające wsparcia bliskich – tłumaczy szef grupy charytatywnej Kazimierz Jankowski.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Anna Chodyka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama