Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:54
Reklama

Dwa finały podlaskich siatkarzy plażowych

Miejsce 9-12 zajęli reprezentanci UKS Międzyrzecka Trójka MIKA Międzyrzec Podlaski w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów w piłce siatkowej plażowej. Na ten sam etap zakwalifikował się również międzyrzecko-bialski duet młodzików.
Dwa finały podlaskich siatkarzy plażowych

Jakub Gontarewicz i Marcin Kusznieruk, będący aktualnymi mistrzami województwa lubelskiego, rozpoczęli rywalizację we Wrześni od porażki 0:2 z drużyną z Milicza k. Wrocławia, zeszłorocznym mistrzem Polski kadetów. W drugim meczu podopieczni trenera Zbigniewa Bernata wygrali z Połańcem 2:1, ale że w następnym ulegli Jastarni 0:2, to odpadli z dalszych gier.

Do finału MP zakwalifikowała się także prowadzona przez Bernata międzyrzecko-bialska para młodzików, czyli Jakub Borowicz (UKS Międzyrzecka Trójka MIKA Międzyrzec Podlaski) oraz Michał Bielecki (UKS Serbinów Biała Podlaska). W Sulejowie odnieśli w eliminacjach dwa zwycięstwa – nad duetem Leszczyński/Sztekmiller (Ozorków) 2:0 i Drobek/Sucharski (MOS Wola Warszawa) 2:1 – oraz przegrali z parą Januszewski/Rylski (Metro Warszawa) 1:2. W ćwierćfinale   pokonali duet Gawrzyrzek/Zys (Rawa Mazowiecka) 2:0 i to dało im awans do pierwszej czwórki turnieju oraz finału mistrzostw Polski, mimo że w półfinale   ulegli z Domagałą i Sławińskim (Czarni Radom) 0:2, a także w takim samym, stosunku w spotkaniu o trzecie miejsce   z Jóźwiakiem i Polakiem (Wifama Łódź).

Na półfinale zakończyły rywalizację międzyrzeckie młodziczki, kadetki oraz kadeci. Pierwsze z nich grały w Warszawie. Szkolone przez Wojciecha Więckowskiego Alicja Więckowska i Katarzyna Wasąg przegrały po 0:2 mecze z Patrycją Wróbel i Aleksandrą Łuczyńską (MUKS Abis SP-64 Łódź) oraz Wiktorią Kołakowską i Kingą Bojanowicz (ASTO KZD Piaseczno)   i zajęły miejsce 9-12.

Lepiej wypadły w Łasku k. Łodzi kadetki Anita Celińska i Małgorzata Buczak. Mistrzynie województwa lubelskiego uplasowały się na miejscu 5-6. W eliminacjach   międzyrzeczanki zaczęły bardzo dobrze, gdyż pokonały Patrycję Wróbel i Wiktorię Cieślak (MUKS Abis SP-64 II Łódź) oraz Aleksandrę Pawelską i Weronikę Omielan (MSM Olimpik II Mońki) po 2:1. Niestety, kolejne dwa mecze przegrały po 0:2 – z Weroniką Piłat i Laurą Patora (MUKS Abis SP-64 I Łódź) oraz w ćwierćfinale   z Pauliną Kwapisiewicz i Julitą Molendą   (MUKS 13 Radom) i nie awansowały do finału MP. Ich szkoleniem zajmują się Alicja Bernat i Wojciech Więckowski.

Atutu własnego boiska nie wykorzystali ich koledzy. Na boiskach ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim szkolona przez Zbigniewa Bernata para Sebastian Hryciuk/Eryk Małachwiejczyk pokonała w eliminacjach Łódzkie II 2:0, przegrała z MOS Wola Warszawa 0:2 i zwyciężyła Chełm II 2:0, by w spotkaniu o ćwierćfinał pechowo ulec Tomaszowowi Mazowieckiemu 1:2. Pechowo, ponieważ przy stanie 1:1 w setach Małachwiejczyk odniósł kontuzję i trzecią partię nasz zespół oddał walkowerem. Ostatecznie międzyrzeczan sklasyfikowano na miejscu 7-8.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama