Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:05
Reklama

Mistrz fryzjerstwa z Parczewa

Marcel Drożdżyk ma dopiero 17 lat, ale grzebieniem i nożycami obsługuje się jak prawdziwy mistrz. Na koncie ma już spore sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych we fryzjerstwie. Nie kryje, że z tym zawodem wiąże swoją przyszłość.
Mistrz fryzjerstwa z Parczewa

Marcel jest uczniem drugiej klasy technikum fryzjerskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie. Dlaczego wybrał ten kierunek?

– Mama prowadzi zakład fryzjerski. Od dawna jej pomagam i mimo młodego wieku, już mam swoich stałych klientów. Nie ukrywam, że trochę namawiała mnie, abym wybrał ten kierunek, ale lubię fryzjerstwo, więc nawet nie protestowałem – przekonuje uczeń.

22 marca wziął udział w III Międzynarodowym oraz IX Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim o Puchar Prezydenta. Zmagania odbyły się w Olsztynie. W czterech kategoriach wystartowało łącznie 30 zawodników. Byli to reprezentanci nie tylko naszego kraju, a również Rumunii, Ukrainy i Białorusi. Marcel sprawdzał się w kategorii "Modelowanie fryzury klasycznej". – Nie liczyłem na wielki sukces w tym konkursie, bo wiedziałem, że konkurencję będę miał ogromną. Zawody te potraktowałem jako kolejny etap przygotowań do Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego w Poznaniu, bo to był najważniejszy cel dla mnie w tym roku. Dlatego byłem w szoku, kiedy jury ogłosiło, że zająłem pierwsze miejsce – relacjonuje Drożdżyk.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 14/2018

Tomasz Wachulski


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
K.W 03.04.2018 13:29
Gratulacje!!!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama