Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 13:06
Reklama
Reklama
Reklama

Zaścianki. Bus wpadł w poślizg. Dwie osoby w szpitalu

Bialscy policjanci przypominają, że śliska nawierzchnia drogi wymaga od nas większej ostrożności, wyobraźni, a przede wszystkim wolniejszej jazdy. W jaki sposób kończy się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, przekonał się kierowca osobowego busa, który w miejscowości Zaścianki na łuku drogi dachował. Na szczęście skończyło się jedynie na uszkodzonym samochodzie.
Zaścianki. Bus wpadł w poślizg. Dwie osoby w szpitalu
– W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja – podaje oficer prasowy

Źródło: KMP Biała Podlaska

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, 25 lutego, rano w miejscowości Zaścianki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pasażerskim busem marki VW na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Po tym dachował jazdę kończąc w przydrożnym rowie. Samochodem kierował 44-letni obywatel Gruzji. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie przekazuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska. 

Informuje, że razem z nich podróżowało 5 pasażerów. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja  podaje oficer prasowy.

Zimowa aura wymaga od kierowców szczególnej rozwagi i ostrożności. Pamiętajmy, że wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania znacznie się wydłuża wskazuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama