sobota, 4 maja 2024 23:06

Piotr Wetoszka wygrywał w Pucharze Europy [ZDJĘCIA]

W stolicy Białorusi Mińsku zawodnicy rywalizowali w pierwszym etapie Pucharu Europy Nordic Walking ENWO. Bardzo dobrze zaprezentowali się w zawodach reprezentanci TKKF Krzna Biała Podlaska, Piotr Wetoszka i Marta Mandziuk.

Autor: TKKF Krzna Biała Podlaska

Na dystansie 5 i 10 kilometrów rywalizowało blisko 200 zawodników i zawodniczek z ośmiu krajów. Bialski klub rekreacyjno-sportowy TKKF Krzna reprezentowali Marta Mandziuk i Piotr Wetoszka, oboje rywalizowali najpierw na 10 km. Wśród mężczyzn Wetoszka wygrał kategorię wiekową 30-39 lat, wśród pań Mandziuk była siódma w kategorii wiekowej 40-49 lat. Na miejscu okazało się, że regulamin i sposób organizacji zawodów pozwolił naszej dwójce wystartować jeszcze na 5 km. Po godzinnej przerwie nasi specjaliści od marszu z kijkami wystartowali na krótszym dystansie. Marta Mandziuk zajęła piąte miejsce w kategorii K 40-44, a Piotr Wetoszka ponownie zwyciężył w kategorii M 30-39. W ten sposób bialczanie bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację w Pucharze Europy, którego kolejne edycje zaplanowane są w Słowenii, Niemczech, Polsce i Austrii.

Wyjazd naszych zawodników w dużej mierze wsparła bialska firma DAST zajmująca się sprzedażą i serwisem urządzeń do filtrowania wody. Dodajmy, że dwa tygodnie wcześniej drużyna TKKF Krzna obroniła w wielkopolskim Jastrowiu tytuł Sztafetowych Mistrzów Polski Nordic Walking.