piątek, 3 maja 2024 23:12

Międzyrzec Podlaski: Juniorzy nad szachownicą

W Zespole Placówek Oświatowych nr 3 odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów do lat 19 w Szachach Szybkich. Tytuły najlepszych szachistów przypadły reprezentantom gospodarzy - Patrycji Waszczuk i Wiktorowi Kukawskiemu.

W trzech rozgrywanych rywalizowało 50 młodych szachistów i szachistek. W turnieju juniorów zwyciężyła reprezentantka MUKS Gambit Międzyrzec Patrycja Waszczuk, która jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Mistrzem Powiatu Bialskiego Juniorów do lat 14 został Wiktor Kukawski, klubowy kolega Patrycji, który zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce w turnieju i pierwsze w kategorii juniorek do lat 14 zajęła Karolina Sacharczuk z ULKS Sarnaki. Czwarty w klasyfikacji generalnej i pierwszy wśród juniorów do lat 19 był Jakub Niczyporuk z Konstantynowa.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 17/2018