Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 00:10
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama
IMGW nie odwołuje alertów

Pogoda na czwartek. Sprawdź, jaka będzie aura

Czwartek (15 stycznia) przyniesie dalsze utrzymywanie się mroźnej, zimowej aury. Temperatury pozostaną ujemne przez całą dobę, a odczuwalnie chłód będzie silniejszy ze względu na wiatr i wysoką wilgotność. Okresami pojawią się słabe opady, które mogą pogarszać warunki na drogach.
zima prognoza pogody śnieg biała podlaska
Zima w pełni. Biały puch przykrył krajobraz i pogorszył warunki na drogach

Źródło: Pexels

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert przed marznącym deszczem i gołoledzią, który został rozesłany SMS-owo do mieszkańców województwa lubelskiego. Równocześnie IMGW ogłosił ostrzeżenia 1. stopnia dla części regionu. W powiatach bialskim, łosickim, radzyńskim i parczewskim możliwe są intensywne opady śniegu z przyrostem pokrywy od 10 do 15 cm (od środy godz. 14.00 do czwartku godz. 2.00). Dla powiatu łukowskiego wydano ostrzeżenie przed opadami marznącymi i gołoledzią (od środy godz. 13.00 do czwartku godz. 1.00). Służby apelują o ostrożność i ograniczenie podróży.

Czytaj też: Ostrzeżenia pogodowe dla regionu. Komunikaty RCB i IMGW

Noc ze środy na czwartek (14/15 stycznia) bardzo zimna i wilgotna. Temperatura utrzyma się w granicach od -6.8°C do -6.3°C, a odczuwalnie od -12°C do -10°C. Wiatr umiarkowany, 10–14 km/h, w porywach do około 25–27 km/h. Miejscami możliwe słabe opady śniegu lub śniegu ziarnistego (do 0.7 mm), sprzyjające śliskości nawierzchni.

Rano nadal mroźnie. Temperatura od -5.9°C do -5.1°C, odczuwalnie około -9°C. Wiatr 7–8 km/h, zachmurzenie duże. W ciągu dnia niewielka poprawa temperatury, jednak mróz się utrzyma. Około -4.5°C do -4.1°C, odczuwalnie -7°C do -6.5°C. Wiatr słaby do umiarkowanego, 6–7 km/h. Ciśnienie wysokie i rosnące, od 1022 do 1024 hPa. Opady raczej słabe i lokalne.

Wieczorem temperatura ponownie zacznie spadać. Od -5.6°C do -6°C, a odczuwalnie do około -10°C. Wiatr 8–10 km/h, w porywach do około 20–23 km/h. To będzie chłodne zakończenie dnia i zapowiedź kolejnej mroźnej nocy.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama