Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 23:22
Reklama
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Milion na oświetlenie i monitoring powietrza

Prezydent Dariusz Stefaniuk i marszałek województwa Sławomir Sosnowski podpisali umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych projektu "Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska – etap I". Jego wartość to ponad 1,2 mln, dofinansowanie unijne to blisko 1 mln zł.
Biała Podlaska: Milion na oświetlenie i monitoring powietrza

Zakres projektu obejmuje budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED na osiedlu "Pieńki" (ulice: Jastrzębia, Sowia, Gołębia, Lisia, Sobolowa, Opieńkowa, Borowikowa, Sarnia, Jaskółcza, Barwinkowa), ul. Żeromskiego, ul. Warszawskiej (I etap), ul. Granicznej, ul. Ziemiańskiej, ul. Mieszczańskiej oraz przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego (oprawy sodowe) na oświetlenie LED w ul. Warszawskiej, Bema i Pułaskiego (II etap).

W liniach oświetleniowych wybudowanych w ramach projektu w celach oszczędnościowych zainstalowane zostaną reduktory mocy. Miasto stworzy też system pomiaru zanieczyszczenia powietrza i informowania mieszkańców. Jeszcze w tym roku 10 czujników mierzących stężenie pyłu zostanie zintegrowanych z miejską aplikacją i stroną internetową.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 31/2018

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik - maniaku,Treść komentarza: Rolnin a ty wyciągasz łapy po dotacje z unii europejskiej i tylko daj daj daj . Gnojowicę wylewasz , palisz opony i drogi blokujesz i tylko Unio Europejka daj daj daj ....Data dodania komentarza: 3.02.2026, 16:01Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Rolnikom zawsze mało byłoTreść komentarza: wam rolnikom zawsze było mało . Gdyby nie Unia europejska i dotacje to byście dalej papajami jeżdzili , w gumofilcach chodzili i w kufajkach . Płoty byście podpierali kołkami . A tak za pieniądze unii europejskiej pobudowaliście domy , kupiliście traktory i zamieniliście gumofilne na buty sportowe .Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:53Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: "Prześledziłeś drogę każdej złotówki z twoich podatków" Tym wpisem udowodniłeś że nie masz bladego pojęcia o podatkach. Rolnik dawał ogłoszenie. Zainteresuj sięData dodania komentarza: 3.02.2026, 15:41Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: Duda-miał ,,złoty róg,, ...Treść komentarza: Niech Andrzej Duda przypomni sobie pewien wieczór spędzony wraz z tłumami pełnych nadziei na zmiany ludzi na Placu Wolności w Białej Podlaskiej, w listopadzie 2015 r. Nigdzie w Polsce tylu ludzi na spotkanie z Dudą już nie przyszło... Później Andrzej Duda, jako Prezydent R.P. nadzieje wszystkich tych ludzi, którzy wtedy tam byli, roztrwonił, marnie roztrwonił... ale ładnie wtedy przemawiał, ładnie...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:00Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Chudy RójTreść komentarza: Przełożony im polewał i pił z nimi? Przełożony nie ma obowiązku biegać z alkomatem przez całą zmianę, chudy umysłowo chłopaczku.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 11:17Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama