Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 17:10
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Mielnik: Muzyczne Dialogi nad Bugiem z patriotycznym akcentem

W przepięknej nadbużańskiej scenerii amfiteatru Topolina, w weekend 4-5 sierpnia, można było podziwiać wykonawców z zagranicy i z Polski w ramach Festiwalu XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem.
Mielnik: Muzyczne Dialogi nad Bugiem z patriotycznym akcentem

– Mieszkańcy gminy Mielnik, okolic oraz licznie przybyli w ten weekend turyści, mogli uczestniczyć w "XXVIII Muzycznych Dialogach nad Bugiem" – mówi  Agnieszka Hyndza z GOKSiR Mielnik. – Tegoroczny Festiwal miał zmienioną formę, gdyż drugi dzień był poświęcony uczczeniu 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przez dwa dni w przepięknej nadbużańskiej scenerii  amfiteatru Topolina można było podziwiać wykonawców z zagranicy i z Polski.

Pierwszy dzień Dialogów był dniem  prezentacji muzyki rosyjskiej, cygańskiej, bałkańskiej, żydowskiej, białoruskiej, romskiej oraz ukraińskiej. – Na scenie wystąpili: Artur Leszczyński, Zespół Pieśni Kozackiej "Baćka Ataman" z Mińska, Iwan Iwanilia, Zespół Pieśni i Tańca Muzyki Cygańskiej "Cztery Struny Skrzypiec" oraz Tuhaj Bej. Na zakończenie do tańca zagrał zespół Viesna – wymienia  Agnieszka Hyndza. – Drugi dzień rozpoczął się ważnym wydarzeniem dla gminy Mielnik, a mianowicie nastąpiło odsłonięcie pomnika Króla Aleksandra Jagiellończyka.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 33/2018

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama