- Sygnałem do założenia Stowarzyszenia "21 dla Przyjaciół" była chęć pomocy potrzebującym dzieciom z naszego regionu oraz stworzenie im miejsca do nauki, zabawy, rozwoju i integracji społecznej, a także utworzenie społeczności, w której te osoby będą mogły czuć się kochane i akceptowane – mówi Joanna Lipicka, prezes Stowarzyszenia Nazwa "21 dla Przyjaciół" pochodzi od dodatkowego chromosomu na 21 parze, charakteryzującego osoby z Zespołem Downa, które mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się one od lekkiej do umiarkowanej niepełnosprawności intelektualnej.
Celem Stowarzyszenia jest kompleksowe wspieranie dzieci i młodzieży oraz ich rodzin i polepszenie warunków umożliwiających wieloprofilowy rozwój wspomagający integrację społeczną i rehabilitację. - Podopieczni stowarzyszenia otrzymają wsparcie z rąk profesjonalnych terapeutów, mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jesteśmy zespołem pełnym pasji, chcącym poświęcić swój czas i energię na stworzenie miejsca przyjaznego osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom – wymienia J. Lipicka.
Każda osoba, która chce pomóc podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "21 dla Przyjaciół" i wesprzeć jego działalność, może wpłacić dowolną kwotę, tytułem darowizny na numer konta: 24 8025 0007 0055 2538 2000 0010.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 36/2018


![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)







![Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-wyjatkowy-czas-na-100-dni-przed-matura-galeria-zdjec-1770029890.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze