Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 19:50
Reklama
Reklama

Piękno nadbużańskiego regionu w obiektywie fotografów

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach wydał album fotograficzny "Podlaski Przełom Bugu". W obszernej, bo liczącej aż 200 stron publikacji zamieszczono zdjęcia zrobione przez znanych fotografów podczas odbywających się od dwudziestu lat Międzynarodowych Plenerów Fotograficznych "Podlaski Przełom Bugu".
Piękno nadbużańskiego regionu w obiektywie fotografów

– W plenerach brało udział ponad 100 fotografów. Nie sposób było zamieścić w albumie wszystkich zdjęć, dlatego wybraliśmy prace 84 autorów – mówi Andrzej Ruciński z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Przygotowania do wydania albumu trwały kilka miesięcy. Trud się opłacił, bo powstała publikacja, w której zawarte zostały piękne zdjęcia, ukazujące walory przyrodnicze i kulturowe regionu nadbużańskiego. "Szeroki pas ziem nadbużańskich stanowi pogranicze etniczne. Na terenach tych mieszały się wpływy wielu kultur, obyczajowości i religii wzajemnie na siebie oddziaływując, przenikając się  i wzbogacając. Obok katolików i prawosławnych dawniej żyli tu też muzułmańscy Tatarzy oraz Żydzi. Wśród zabytków sakralnych są piękne kościoły, cerkwie, synagogi i meczety" – napisał w słowie wstępnym albumu Ruciński.

W publikacji znajdziemy zdjęcia m.in. bialskiego fotografa Tadeusza Żaczka czy też fotoreportera "Słowa Podlasia" Adama Trochimiuka. Można ją nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach za 50 zł. Placówka ta będzie też prowadziła sprzedaż wysyłkową swojego wydawnictwa.

Monika Maryniuk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Paweł_Ch 04.11.2016 11:43
Zapraszam również wszystkich serdecznie do grupy na FB - "Bug okiem obiektywu" https://www.facebook.com/groups/1690838484518683/

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama