Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 20:32
Reklama
Reklama

Piszczac: Czy ulica Brzozowa jest za wąska?

Do naszej redakcji zgłosił się Jerzy Socha zaniepokojony szerokością ulicy Brzozowej w Piszczacu. – Jest tak wąska, że samochód nie może się bezpiecznie wyminąć z pieszym – sygnalizuje. – Droga powstała zgodnie z obowiązującym prawem, a jej szerokość wynika z podziału działki, które zostało przeprowadzone kilka lat temu – odpowiada wójt Kamil Kożuchowski.
Piszczac: Czy ulica Brzozowa jest za wąska?

Ulica Brzozowa to droga gminna, do niedawna nieutwardzona. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy. Po obu jej stronach znajdują się nowe domy jednorodzinne. – Decyzją rady gminy z 2018 roku zmieniła status z publicznej na wewnętrzną – tłumaczy K. Kożuchowski. – Obecnie trwa jej przebudowa. Polega na utwardzeniu powierzchni kostką brukową – dodaje.
Zamiast błota kostka brukowa

Niezadowolony mieszkaniec gminy podkreśla jednak, że do powstania tak wąskiej drogi nie powinno w ogóle dojść. Według jego obliczeń pas ma szerokość zaledwie 3,8 metra. – Tu mieszkają młode małżeństwa, często spacerują matki z wózkami, dzieci latem jeżdżą na rowerkach. Jak mają uciec przed jadącym pojazdem, skoro po obu stronach są ogrodzenia i nie ma pobocza ani chodnika? – pyta. Twierdzi, że sytuacja nie byłaby tak niebezpieczna, gdyby pomyślano wcześniej o takim rozwiązaniu. Wójt przypomina zaś, że podział dużej działki na mniejsze i powstała w ten sposób droga to wynik działań podejmowanych przez poprzedniego włodarza. Jego celem zaś było poprawienie komfortu użytkowania ul. Brzozowej, szczególnie w czasie roztopów, kiedy to na nieutwardzonej powierzchni tworzą się błoto i kałuże.
 

Cały artykuł przeczytacie w najbliższym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 29.11.2018 07:29
Pan Jurek niech się zapyta mieszkańców Brzozowej czy coś im przeszkadza. Brzozowa, Nowatorska i kilka innych ulic też mu przeszkadzało?

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZamów prenumeratę tygodnika Słowo Podlasia na 2026 rok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: antykonfituraTreść komentarza: Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Sam pewnie biegasz strzelać z ucha do dzielnicowego i z "komediantem" makowca wp...lasz.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 13:39Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: PiS moja miłośćTreść komentarza: A czym oni szaleją? 15 letnimi czy nawet 18 letnimi STRUCLAMI Audi czy BMW . Sprowadzonymi od Helmuta po 2 Niemcach I 3 Turasach. Czym 9ni szaleją siepami z roczników 2010 i niżej? Czym oni szaleją siepami 15 letnimi czy nawet 18 letnimi 18 + wartymi 30 tysięcy . Takie gruzy 15 letnie Audi czy BMW warte 30 tysięcy to są gruzowane i złomowanie u Niemca a Polaczki sprowadzają 15 letnie czortopchajki i szaleją ziomami.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 13:07Źródło komentarza: "Nasi" szaleją na siedleckich drogach. Prawa jazdy zatrzymaneAutor komentarza: Na PolicjęTreść komentarza: ten szybki zakupowicz jak widać to konfitura i sprzedawczyk od razu z płaczem poleciał na policję :-)Data dodania komentarza: 16.12.2025, 21:02Źródło komentarza: Chciał zażartować. Teraz odpowie przed sądemAutor komentarza: MRZMKATreść komentarza: Dozywotni zakaz prowadzenia pojazdów....... niech buli za całą akcję służb które brały tam udziałData dodania komentarza: 16.12.2025, 15:11Źródło komentarza: Styrzyniec. Pijany wjechał w ciężarówkę na DK2 [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Damian KaczmarekTreść komentarza: Mocno by się pan zdziwił gdyby regularnie jezdził pan na mecze i obserwował.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 23:42Źródło komentarza: Wybieramy piłkarza rundy jesiennej bialskopodlaskiej klasy okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama