Podopieczni ZSCKR pojechali do Grecji w ramach projektu pod nazwą "Zdobywaj praktyczne doświadczenia z mistrzami swojego zawodu w Europie", realizowanego z funduszy Programu Erasmus+. Szkoła pozyskała na ten cel 110 tysięcy euro. Kilka dni temu podsumowano pobyt uczniów w greckiej miejscowości Olimpiaki Akti. Praktyki prowadzone były w zawodach związanych z rolnictwem, mechaniką, gastronomią oraz w zakresie odnawialnych źródeł energii. Młodzież, która w nich uczestniczyła otrzymała certyfikaty oraz pamiątkowe albumy. - Dzięki temu poznałem technologie stosowane przez firmy zajmujące się odnawialnymi źródłami energii na terenie Grecji. Mieliśmy też okazję obejrzeć tamtejsze zabytki oraz zasięgnąć informacji na temat miejscowej kultury – mówi Rafał Koźliński, jeden z uczestników wyjazdu.
Warto zauważyć, że nie były to pierwsze zagraniczne praktyki zawodowe, w jakich uczestniczyła młodzież z ZSCKR w Jabłoniu i nie ostatnie. - W przyszłym roku kolejni uczniowie będą mogli podnosić swoje kompetencje w przygotowanym przez nas 3-tygodniowym projekcie. Tym razem pojadą do Hiszpanii. Planujemy również realizację projektów podnoszących kompetencje kluczowe i społeczne uczniów oraz nauczycieli w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii informuje koordynator projektów Arkadiusz Lotek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu



![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze