Dania oceniało trzy osobowe jury, w skład którego wchodzili instruktorzy OHP. - Wybrałem temat potraw jarskich, by wydobyć inwencję młodych ludzi. Obecnie tego rodzaju kuchnia zaczyna być modna, więc dla młodzieży ten temat może być atrakcyjny – tłumaczy instruktor i organizator konkursu Dariusz Ladwiniec. I dodaje, że dzięki temu, iż grono jest międzynarodowe młodzież chętniej uczestniczy w wydarzeniu.
Wśród sześciu jednoosobowych drużyn najlepsza okazała się Olena Tkaczuk z Ukrainy, z sakiewką naleśnikową z grzybami i sosem z avacado. Amelia Tronowska z Hufiec Pracy w Łukowie zdobyła drugie miejsce, za carpaccio z buraka czerwonego. Trzeci był Igor Samojlenko z Białorusi, który przygotował sałatka z rukoli i jajkami przepiórczym.



![Małaszewicze. Uczniowie technikum szkolili ósmoklasistów [ZDJĘCIA] Małaszewicze. Uczniowie technikum szkolili ósmoklasistów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-malszewicze-uczniowie-technikum-szkolili-osmoklasistow-zdjecia-1765964388.jpg)



![Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA] Zalesie. Przedszkolaki dekorowały pierniki [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-zalesie-przedszkolaki-dekorowaly-pierniki-zdjecia-1765796280.jpg)



![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [14-12-2025]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-14-12-2025-1765697551.jpg)


![Mikołaje Słowa Podlasia rozdali prezenty! [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO] Mikołaje Słowa Podlasia rozdali prezenty! [GALERIE ZDJĘĆ, WIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-mikolaje-slowa-podlasia-rozdali-prezenty-1765835068.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze