Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:13
Reklama

Tysiąc podpisów przyniosło efekt

GMINA KODEŃ Na razie na długości jednego kilometra poprawiono stan nawierzchni drogi nadbużanki w gminie Kodeń. Mieszkańcy i władze samorządu liczą jednak na więcej. Remontu domagali się w piśmie wysłanym m.in. do marszałka województwa lubelskiego.
Tysiąc podpisów przyniosło efekt

– Początkowo na naszą prośbę o remont drogi otrzymaliśmy negatywną odpowiedź od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Dyrektor tłumaczył, że nie ma na ten cel środków. Sprawa jednak była pilna, więc do naszego apelu dołączyliśmy podpisy mieszkańców. W sumie tysiąca osób. Tym razem pismo wysłaliśmy nie tylko do Zarządu, ale także do marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Sejmiku Województwa – mówi wójt gminy Kodeń Jerzy Troć.

W swojej petycji napisał o setkach dziur i kolein, które powodują, że na drodze można się poruszać z maksymalną prędkością około 30 km/h. "Pobocze drogi kruszeje i rozsypuje się, powoduje to ciągłe zmniejszanie szerokości drogi. Łatane dziury wytrzymują zaledwie kilka dni i wymagają kolejnych interwencji" – podkreślał włodarz. Zwracał uwagę, że ten odcinek nadbużanki trzeba zdążyć naprawić jeszcze przed sezonem pielgrzymkowym, a zwłaszcza przed Światowymi Dniami Młodzieży, które planowane były także w Kodniu.

Tym razem prośbę udało się spełnić, przynajmniej częściowo. Na razie wyremontowano jeden kilometr drogi, na trasie między Kodniem a Szostakami, który był w najgorszym stanie. Władze gminy nie ukrywają jednak, że czekają na więcej. – Jesteśmy wdzięczni za ten remont, bo na tym odcinku jest zdecydowanie bezpieczniej. Ale dalszego remontu wymaga jeszcze odcinek około 2,5 km. Marszałek Sławomir Sosnowski obiecał, że w części być może uda się go wyremontować ze środków na utrzymanie dróg wojewódzkich jeszcze w tym roku, a następny w 2017 r., z budżetu województwa – informuje wójt Troć.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama