Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 17:20
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama

GMINA SOSNOWICA: Wójt wziął się za oczyszczalnię ścieków

Stara oczyszczalnia ścieków od wielu lat nie była modernizowana i nie jest w stanie przerobić wszystkich nieczystości produkowanych przez mieszkańców oraz letników. Jej przebudowa pochłonie blisko 5 mln zł.
GMINA SOSNOWICA: Wójt wziął się za oczyszczalnię ścieków

Będzie to chyba najdroższa inwestycja w tej kadencji, o ile uda się pozyskać dofinansowanie. Zdaniem wójta Sławomira Czubackiego samorząd musi podjąć się tego zadania bez względu na koszty, aby nie doszło do sytuacji, w której gmina zostanie bez oczyszczalni ścieków. Dla Sosnowicy byłaby to ekologiczna katastrofa

– Od kilkunastu lat oczyszczalnia nie przechodziła żadnych remontów. Nie działa tak jak powinna. Jest za mała i nie przerabia wszystkich ścieków przywożonych ze zbiorników bezodpływowych od mieszkańców, a szczególnie z działek letniskowych, których mamy coraz więcej. Technologicznie nie jest do tego przystosowana – wyjaśnia wójt. W ramach tego samego projektu planowana jest również budowa kanalizacji sanitarnej w Pasiece i podłączenie tej miejscowości do gminnej oczyszczalni ścieków oraz budowa tzw. kanalizacji zbiorczej w Górkach. – Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji o dofinansowanie – dodaje wójt. Jeśli samorząd zdobędzie wsparcie, to inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Daniel 30.10.2024 17:25
Jak tam idzie przebudowa oczyszczalni,😭

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mareczek - maniaku, Treść komentarza: Jaka sprawa? Data dodania komentarza: 13.08.2026, 17:18 Źródło komentarza: Niedźwiedzie Biznesu 2024, Opta Meble [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO] Autor komentarza: Też pływałem, ale z kołem ratunkowym... Treść komentarza: Stan kanalizacji jest taki sam jak za rządów formacji politycznej pana Nikołajuka, gdy też zalewało dokładnie to samo miejsce, pytanie jest więc tylko polityczno-retoryczne. Słyszałem przemowę-trawę pani Gorczycy na jednej z rocznic Smoleńskich, ale gdzie jej tam do takich tuzów ( tuzin ? ) intelektu jak gwiazdy P.O. : Urszula Zieleńska, Kidawa-Błońska, Kotula, Izabela Bodnar, Marta Wcisło, Barbara Nowacka... i to tylko kilka z tej tasiemcowej listy... Data dodania komentarza: 13.08.2026, 13:56 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: Trzeba wyposażyć Straż Gminną w ponton żeby mogła zebrać parę złotych z mandatów wystawionych osobom łowiącym ryby bez karty wędkarskiej. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 12:15 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Mareczek Treść komentarza: Siemano, wiecie może jak się skończyła sprawa właściciela? Dostał jakiś wyrok? Data dodania komentarza: 12.08.2026, 22:17 Źródło komentarza: Niedźwiedzie Biznesu 2024, Opta Meble [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO] Autor komentarza: G...... Treść komentarza: Ciekawe czy prokurator i sąd podjęli decyzję aby go zamknąć na 3 miesiące w areszcie ? Dziadka 60 letniego zamknęli na 3 miesiące za to że zaorał kawałek drogi to tu jak najbardziej też powinien być areszt na 3 miesiące . Data dodania komentarza: 12.08.2026, 19:41 Źródło komentarza: POWIAT BIALSKI: Ciężarówka śmiertelnie potraciła rowerzystkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama