Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:22
Reklama

Łuków: Pomóżmy chorej Julce

Julia Bajura, pochodząca z Sięciaszki Drugiej koło Łukowa, cierpi od pierwszych miesięcy życia na padaczkę lekooporną, a od drugiego roku życia także ma zapalenie skórno-wielomięśniowe. By pomóc dziewczynce, rodzice wypróbowali już różne metody leczenia, a także odwiedzili wielu specjalistów i wciąż są pod ich opieką.
Łuków: Pomóżmy chorej Julce

Mimo to, nie znaleźli ratunku dla ukochanej córeczki. Szansą na poprawę jej zdrowia jest odwiedzenie specjalistycznej klinki np. w Niemczech. Niestety, rodzina nie ma na to wystarczających funduszy. Stąd, zwróciła się za pośrednictwem Caritasu o pomoc do ludzi dobrej woli.
Dziecko przyszło na świat w 2015 r. , w czwartym miesiącu życia zaczęło mieć ataki epilepsji. To nie koniec dolegliwości, z jakimi zmaga się Julia. Gdy ukończyła dwa latka na jej skórze zaczęły pojawiać się pęcherze, które same pękają powodując ogromny ból, towarzyszy im biegunka z krwią i wysoka gorączka, co jest niezwykle trudne do zniesienia dla małego dziecka. 

Rodzina zadłużyła się, by leczyć córkę, gdyż wizyty u lekarzy i leki kosztują ich od 3 do 4 tys. zł miesięcznie. Dziecko przeszło już cztery biopsje a końca jego cierpienia nie widać. Medycy uznali, iż choroby są nieuleczalne, jednak istnieją metody łagodzenia występujących objawów.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na leczenie i rehabilitację Julii Bajury. Każdy, kto zechce wesprzeć dziewczynkę, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem "47913 - Bajura Julia".

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stopnop 18.12.2019 18:53
To może byc NOP niepozadany odczynnik poszczepienny tak się kończy szczególnie dzieci w pierwszej dobie życia

Ty 17.12.2019 21:59
Pieniadze dla dziecka jak najbardziej tak aby tylko zarzadzala nimi odpowiednia osoba do tego wyznaczona ktora naprawde pomoze dziecku

Rafał Suchodolski 16.12.2019 15:06
Jak to jest z tym leczeniem w Polsce? Ubezpieczamy dom, samochód, rower i inne głupoty tego świata. Jeżeli mamy wypadek nawet za granicą tymże samochodem, ubezpieczyciel pokrywa całą szkodę albo daje na nowy. A jeżeli całe nasze życie płacimy regularnie obowiązkowe składki ubezpieczycielowi jak ZUS czy KRUS, i jak dotknie nas taka choroba jak Julkę to państwo wysyła nas do organizacji pozarządowych lub kościelnych, aby ludzie dobrej woli zadecydowali o dalszym losie tego dziecka. Zauważcie, że system zdrowia w Polsce od samego początku życia coś nam nakazuje, a nie daje na to pieniędzy. Każe nam się szczepić, a sami musimy dopłacać do szczepionek, a  takim zachowaniem sami podają w wątpliwość całą profilaktykę leczenia i tych szczepionek. Czy zastanawialiście się kiedyś skąd się biorą ceny tych wszystkich leków, które przyjmujemy? Czy zastanawialiście się dlaczego operacja Julki jest taka droga i kto ją wycenił? Żyjemy już w czasach, w których wszystko ma swoją cenę. Ale pamiętajmy, że  tylko Człowiek ma swojego Rzeczoznawcę i tylko On będzie wyceniał nasze życie. Jeżeli ludzie już wyrzucili Pana Boga i Jego wartości nawet z tego systemu.... (to dokończenie napisze nam życie). Bardzo gorąco zachęcam Was do pomocy Julce, póki System nam tego jeszcze nie zabrania. Jan Paweł II w Polsce wypowiedział te słowa: „Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Jest prawem najbardziej podstawowym”. Szukajmy Mechanika tego świata zanim nam się zapali kontrolka ostrzegawcza, nie czekajmy do końca. Pomóżmy Julce i finansowo i duchowo i po ludzku. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej w kościele pw. PRZEMIENIENIA Pańskiego w Łukowie będzie można wesprzeć JULKĘ. Zapraszam wszystkich, oddajmy cząstkę siebie.

Maja Dębińska 15.12.2019 21:23
Pomagajmy bo w nas jest siła tylko tak mozna cos osiagnać i pomóc.

T 31.08.2019 13:30
Ok tylko ze matka dziecka okradla wlasnego meza wiec nie wiem czy mozna jej zaufac

Iwona 06.10.2019 00:11
Skąd takie wiadomości? Masz odwagę człowieka publicznie gównem obrzucić mniej odwagę się podpisać. Poza tym tu chodzi o dziecko a nie rodziców a dziecko cierpi ?

Monika 16.12.2019 06:14
Nie chcesz to nie pomagaj i nie komentuj!!

Ewelina 16.12.2019 09:00
Tu chodzi o dziecko jalbys ty nie zauważył/zauważyła . A te przekupkowe wiadomosci z pod plotu zostaw dla siebie, jestes strasznym człowiekiem. Nie chcesz pomagac to nie przeszkadzaj . Z kad tacy jak ty się biorą???? Zrób wlasny rachunek sumienia i znajdz pozyteczniejsze zajęcie niz żerowania na zyciu innych .

M 30.08.2019 09:04
Proszę o zgłoszenie zbiórki na siepomaga.pl, jest to o wiele bardziej rozpowszechniana strona i wielu osobom będzie łatwiej do tej zbiórki trafić.

A. 16.12.2019 10:07
Dokładnie, łatwiejsze płatności niż przelew.

Kaja 30.08.2019 00:24
Pomóżmy, udostępniamy wplacmy po pare groszy!!! Sila internetu jest wielka!!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama