Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 05:05
Reklama
Reklama

Międzyrzec Podlaski: Inwestycje idą zgodnie z planem

Trwają duże przedsięwzięcia na terenie miasta. Zmienia się przede wszystkim teren przy międzyrzeckich jeziorkach, a już niedługo Warsztaty Terapii Zajęciowej zyskają nową siedzibę. Dodatkowo samorządowi udało się otrzymać dofinansowanie na remont ulicy Pułaskiego, o który dopominali się mieszkańcy.
Międzyrzec Podlaski: Inwestycje idą zgodnie z planem

W tym roku w Międzyrzecu Podlaskim ruszyło sporo inwestycji. Efekty niektórych już są widoczne, a część dobiega końca. Na finiszu jest m.in. modernizacja oświetlenia ulicznego, w ramach której wymieniono już ponad 1000 opraw oświetleniowych. Koszt inwestycji to 2,8 mln zł, z czego blisko 2 mln zł to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Na ukończeniu jest również przebudowa budynku stanicy żeglarskiej na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej, której koszt to blisko 1,8 mln zł.

Trwa zagospodarowanie terenu po dawnych wyrobiskach żwirowni na międzyrzeckich jeziorkach. W grudniu 2018 burmistrz Zbigniew Kot podpisał umowę o dofinansowaniu projektu w ramach RPO na lata 2014 – 2020. Nad jeziorem będą pełnowymiarowe boiska do tenisa, koszykówki i siatkówki plażowej, tor pumptruck, plac streetworkout, skatepark, siłownia zewnętrzna (aż 16 elementów), trzy place zabaw dla dzieci i plac sensoryczny.

Wybudowane zostaną także nowe drogi, pływająca fontanna, dwa pomosty pływające, chodniki, sanitariaty oraz parking na 100 aut. Na terenie obiektu zostanie też zamontowana instalacja fotowoltaiczna oraz monitoring. Rozbudowana i zagospodarowana zostanie również plaża. Całość będzie tworzyła nowoczesny park rekreacyjno-sportowy. Koszt inwestycji to nieco ponad 8 mln zł, dofinansowanie z RPO to 5,5 mln zł. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 17.09.2019 13:48
Modernizacja oświetlenia ulicznego, w ramach której wymieniono ponad 1000 opraw oświetleniowych,została przeprowadzona chyba bez znajomości obu źródeł światła i właściwego dobrania jego mocy w poszczególnych miejscach. Po wymianie opraw na ledowe, w bardzo wielu miejscach widoczne jest dużo gorsze doświetlenie ulic i placów. Poprzednie oprawy oświetlały duży obszar wkoło, obecne oświetlają głównie bezpośrednio pod oprawą. Oszczędność opłat po modernizacji będzie bardzo duża, ale jakość oświetlenia jest teraz też dużo gorsza.

krakadyl 13.09.2019 08:53
Na poniższym forum założyłem temat o pełnowartościowych siłowniach plenerowych dla dorosłych https://workout-polska.pl/index.php/forum/silownia-kulturystyka/3392-profesjonalne-i-darmowe-silownie-plenerowe

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama